Free shipping on all orders is available for a limited time only. Offer is valid for 5-7 business day shipping within the 48 contiguous United States (excludes Alaska, Hawaii and U.S. Territories) for internet and phone orders only. Qualifying purchase amount includes merchandise only, does not include taxes, gift cards or previous purchases and must be met after any coupons or discount are applied.
Uncached Tracking Data:
user_anonymoustrue
user_authenticatedfalse
user_registeredfalse
customer_idbdRIck2K98g63WHjaohKxN5bEW
loyalty_statusnoloyalty
customer_email
campaign_id
Nine West divider
Nine West / AYAKKABI / BOT
Sırala:

Bot Modelleri | Kadın Bot Modelleri | Bootie

SİYAH GERÇEK SÜET NWVAIN Bot KIRMIZI GERÇEK SÜET NWVAIN Bot

NWVAIN Platform Bot

384,30TL 549,00TL
Nine West
GRİ KADİFE NWVAIN2 Bot

NWVAIN2 Platform Bot

384,30TL 549,00TL
Nine West
KOYU YEŞİL GERÇEK DERİ NWLORENA Bot

NWLORENA Topuklu Bot

475,30TL 679,00TL
Nine West
SİYAH GERÇEK DERİ NWLENORE Bot KAHVE GERÇEK DERİ NWLENORE Bot

NWLENORE Düz Bot

419,30TL 599,00TL
Nine West
NATÜREL GERÇEK DERİ NWKONAH Bot SİYAH GERÇEK DERİ NWKONAH Bot

NWKONAH Kısa Topuklu

454,30TL 649,00TL
Nine West
KOYU VİZON GERÇEK DERİ NWHOLDON Bot

NWHOLDON Düz Bot

440,30TL 629,00TL
Nine West
NATÜREL MULTİ GERÇEK DERİ NWHOLDON Bot

NWHOLDON Düz Bot

440,30TL 629,00TL
Nine West
KAHVE GERÇEK DERİ NWHOLDON Bot SİYAH GERÇEK DERİ NWHOLDON Bot

NWHOLDON Düz Bot

440,30TL 629,00TL
Nine West
TABA GERÇEK SÜET NW7BOLT Bot SİYAH GERÇEK SÜET NW7BOLT Bot

NW7BOLT Topuklu Bot

321,30TL 459,00TL
Nine West
SİYAH GERÇEK NUBUK NWWILLA Bot

NWWILLA Düz Bot

475,30TL 679,00TL
Nine West
GRİ GERÇEK NUBUK NWWILLA Bot

NWWILLA Düz Bot

475,30TL 679,00TL
Nine West
VİZON GERÇEK SÜET NWQUARENA Bot SİYAH GERÇEK SÜET NWQUARENA Bot

NWQUARENA Düz Bot

321,30TL 459,00TL
Nine West
SİYAH KADİFE NWANNA2 Bot BORDO KADİFE NWANNA2 Bot

NWANNA2 Kısa Topuklu

349,30TL 499,00TL
Nine West
KOYU KAHVE GERÇEK DERİ NWANNA Bot SİYAH GERÇEK DERİ NWANNA Bot

NWANNA Kısa Topuklu

370,30TL 529,00TL
Nine West
KAHVE GERÇEK DERİ ve SÜET OLEARYO Bot SİYAH GERÇEK DERİ ve SÜET OLEARYO Bot

OLEARYO Düz Bot

349,30TL 499,00TL
Nine West
SİYAH KUMAŞ NW7CARIEDAW2 Bot

NW7CARIEDAW2 Platform Bot

230,30TL 329,00TL
Nine West
SİYAH GERÇEK DERİ AKLANETTE Bot

AKLANETTE Düz Bot

349,30TL 499,00TL
Nine West
GRİ SUNİ DERİ AKLANETTE3 Bot

AKLANETTE3 Düz Bot

349,30TL 499,00TL
Nine West
LACİVERT GERÇEK DERİ ve SÜET NWDECEIVING Bot BORDO GERÇEK DERİ ve SÜET NWDECEIVING Bot SİYAH GERÇEK DERİ ve SÜET NWDECEIVING Bot

NWDECEIVING Platform Bot

419,30TL 599,00TL
Nine West
GRİ KUMAŞ NWBUNKER2 Bot

NWBUNKER2 Düz Bot

272,30TL 389,00TL
Nine West
KOYU VİZON GERÇEK DERİ ESNALLI Bot SİYAH GERÇEK DERİ ESNALLI Bot

ESNALLI Düz Bot

405,30TL 579,00TL
Nine West
SİYAH GERÇEK DERİ NWKALETTE Bot KAHVE GERÇEK DERİ NWKALETTE Bot

NWKALETTE Topuklu Bot

384,30TL 549,00TL
Nine West
SİYAH GERÇEK SÜET JOEYO Bot TABA GERÇEK SÜET JOEYO Bot

JOEYO Kısa Topuklu

335,30TL 479,00TL
Nine West
TABA KUMAŞ NW7INWOOD2 Bot SİYAH KUMAŞ NW7INWOOD2 Bot

NW7INWOOD2 Topuklu Bot

279,30TL 399,00TL
Nine West

Hayatı Kurtaran Parça: Bot Modelleri

Çocuktuk, yağmur çamur kar demeden koşar oynardık, onlar vardı. Öğrenciydik, asiydik, hayata ve tarzlara meydan okurduk, onlar vardı. Mezun olduk, takım elbiselerimizi giyip iş hayatına girdik, yine onlar var. Büyüdük kadın olduk, alımlı, bakımlı, dişi olmayı öğrendik yine onlar. Bot’lar… Modelleri, stilleri, malzemeleri, tarzları hep değişti ama onlar hep hayatımızda kaldı. Hayatımızın içindeki bin bir kişiliğe eşlik etti, kış aylarında vazgeçilmezimiz oldu. Bot’larımızı o kadar sevdik ki, sadece soğuk havalarda bırakmadık, ilkbahara hatta yaz aylarına dahi taşıdık.
Bootie’ler bizi hiçbir zaman yarı yolda bırakmayan, hayatımızı zenginleştiren uyumlu arkadaşlarımız oldu. Hakikaten de, kadınlara sorsanız Bot’lerin en önemli özelliği nedir diye, her duruma uyum sağlama ve hayat kurtarmalarınd bahsedeceklerdir. Kadın bootiler ayakkabı ve bot arasında kalan görünümü ile her tarza ve ortama uyum sağlayabilir. Siyah topuklu klasik bir kadın Bot düşünün, işe giderken takım elbisenizin altına da rahatça giyebilirsiniz, bir tayt ve uzun tunikle son derece rahat bir kıyafet kombini de ortaya çıkarabilirsiniz. Peki bu kadar sevdiğimiz Bootiler’i doğru kullanıyor muyuz? Aklımıza hiç gelmeyen tiyolarla onları hayatımızda daha da işlevsel kılabilir miyiz? Biz size bazı ipuçları verelim, bu soruları cevaplamak size kalsın.
Vücudunuza Göre Bot Seçimi
Ayakkabı tasarımcıları her sene hazırladıkları yaratıcı koleksiyonlarla aklımızı başımızdan alıyor. Kadınların güzel ayakkabı modellerine bir anda vurulabildikleri bir sır değil. Aynı durum kadın bootiler için de geçerli. Her sene birbirinden çekici ve trendy kadın Bot modelleri beğenimize sunuluyor. Ama tüm ayakkabılarda olduğu gibi, bootiler’de de her şeyden önce kendi vücut ölçülerimizin gerektirdiği modeli seçmek konusunda dikkatli olmamız gerekiyor. Biz, güzel ayakkabıları sergileyecek bir vitrin değiliz. Bir ayakkabının güzel ve özel olmasını tabi ki isteriz, ama bundan daha önemlisi, bizi güzel ve çekici göstermesidir. Bot seçerken bazı küçük ayrıntılara dikkat ederek görünümümüzde fark yaratabiliriz. Göz önünde bulundurmamız gereken ilk kriter, bacak boyumuz. Eğer bacak boyunuz kısa ise, seçeceğiniz botlar da kısa olmalı. Uzun botlar, bacak boyunuzu olduğundan da kısa gösterecektir. Kısa boylu hanımlar için bilekte biten Bot’ler idealdir. Burada bahsedilenin boy değil, bacak boyu olduğunun altını çizmek isteriz. Çok kısa boylu olmasanız dahi, bacak boyunuz vücudunuza proporsiyonu kısa olabilir. Eğer bacak boyu uzun bir bayan değilseniz, uzun Bot Modelleri yerine Bot’lar gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz.
Bot seçerken dikkat edilmesi gereken ikinci kriter, baldırlarınızın kalınlığıdır. Bazı kadınlar fazla kilolu olmasalar dahi baldırları kalın olabilir. Özellikle kasları güçlendiren sporlarla uğraşan bayanlarda bu durum görülebilir. Eğer baldırlarınız kalın ise, alt bacağınızın ortasında biten botlar sizin için uygun olmaz ve baldırlarınızın kalınlığını vurgular. Dolayısı ile baldırlarınız kalın ise size yine Bot tavsiye edeceğiz.
Bot seçerken pek göz önünde bulundurulmayan bir diğer konu da bilek kalınlığıdır. Eğer ayak bilekleriniz kalın ise, bilekte biten bot modelleri kalınlığı vurgulayacaktır. Bu durumda bilekten biraz daha yukarıda biten modelleri tercih etmek doğru olur. Bilekte değil de, botun üst kısımlarında toka ve aksesuara sahip olan modelleri tercih ederek dikkati bileğinizden başka bir noktaya çekebilir ve bu ufak hileyle bileklerinizin kalınlığını gizleyebilirsiniz. Eğer bilekleriniz kalın ise, çok dar modelleri tercih etmek istenmeyen bir vurguya yol açacaktır. Bunun yerine dökümlü ve bol Bot modellerini seçebilirsiniz.
Gelelim topuk konusuna… Topuklu Bot’lar şüphesiz ki bizi uzun, ince ve alımlı gösterebilir.  Üstelik doğru topuğu seçtiğinizde rahatlığınızda hiçbir şekilde taviz vermek zorunda kalmazsınız. Topuk seçiminde de yine boy konusu ön plana çıkıyor. Eğer kısa boylu bir bayansanız, klasik veya sivri topuklu bir bot alacaksanız, topuk boyunu orta kararda tutmakta fayda var. Çok uzun topuklar orantısız bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Uzun gözükmeye çalışırken genel görünümünüzdeki orantıyı bozmak, hiç de istediğiniz gibi bir sonuç vermeyecektir. Eğer çok uzun topuklar kullanmak istiyorsanız, uzun ve geniş paça pantolonlarla bunu yapabilirsiniz. Etek ve elbiselerle kullanırken topuk boyunda aşırıya kaçmamanızı tavsiye ederiz.
Botlarımızı Nasıl Kombinleyelim?
Uzun gözükmek isteyen bayanlar tek renkli botları tercih ederek bunu maksimum seviye çıkarabilirler. Tek renk bottan kastımız, botun tamamen düz ve sade olması değil. Botun genelinin ve topuk renginin aynı olduğu uzun topuklu bootiler, hele bir de aynı renk taytlar ve çoraplarla kullanılırsa boyu son derece uzun gösterirler. Tabi ki tek renk botlarınız dümdüz olmak zorunda değil; tokalar, metal detaylar ve aksesuarlarla, veya çok ufak renk oyunlarıyla şıklaştırılmış olabilir. Örneğin, platform topuklu bir kadın Bot, tayt ve dökümlü bir kazak ile kombinlenebilir; bu sayede olduğunuzdan uzun ve ince gözükebilirsiniz. Kalın yün çoraplar ile giyeceğiniz kısa etekler,  tunik ile tayt ikilisi de yine uzun topuklu botlar ile yatabileceğiniz diğer kombinler.
Eğer Bot’leriniz ofis ortamında giyecekseniz yine boy ve topuk konusu karşınıza çıkacaktır. Eğer uzun boylu bir bayansanız ve baldırlarınız kalın değilse, diz altına kadar uzanan kalem eteklerin altına giyeceğiniz Bot’ler oldukça şık duracaktır. Eğer kısa boylu bir bayansanız, bootiler’i dar eteklerle tavsiye etmeyiz. Onun yerine diz hizasında veya biraz daha üzerinde biten kloş eteklerle Bot’lerinizi kullanabilirsiniz.
Bot modelleri sadece kış aylarında değil ilkbahar, hatta yaz aylarında da kullanıldığından bahsetmiştik. İlkbahar aylarında Bot’leri kullanacaksanız opak çopralar yerine ince çoraplarla kullanmayı tercih ederek şık kombinler yaratabilirsiniz. Fakat ince çoraplar kullandığınızda etek boyunu biraz daha kısa tutmakta fayda var, çünkü ince çoraplar opak çoraplar gibi botunuzun rengiyle birleşmeyecek ve botlar ister istemez bacağınızı kesmiş bir görünüm ortaya çıkaracaktır. İnce kumaştan yapılmış taytlar, tunikler ve dökümlü uzun tişörtler de yine Bot’lerle kullanabileceğiniz kombinler arasında yer alıyor.