Kişisel verileriniz, ninewest.com.tr hizmetlerinin daha iyi bir şekilde sunulması için mevzuata uygun bir şekilde toplanıp işlenir. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.X
Uncached Tracking Data:
user_anonymoustrue
user_authenticatedfalse
user_registeredfalse
customer_idbdRIck2K98g63WHjaohKxN5bEW
loyalty_statusnoloyalty
customer_email
campaign_id
Nine West divider
Nine West / SANDALET / ABİYE AYAKKABI
Sırala:

Abiye Sandalet Modelleri

ALTIN SENTETİK NWVIDAH3 Sandalet

NWVIDAH3 Abiye Ayakkabı

159,00TL 599,00TL
EKRU SATEN NWVIDAH2 Sandalet

NWVIDAH2 Abiye Ayakkabı

159,00TL 599,00TL
SİYAH GERÇEK SÜET NWVIDAH Sandalet

NWVIDAH Abiye Ayakkabı

159,00TL 599,00TL
ALTIN GERÇEK DERİ NWCRUZETO Sandalet

NWCRUZETO Abiye Ayakkabı

139,00TL 569,00TL

Ayaklarda Dekolte Şıklığı!

Kadınlar senenin 365 günü iddialı gözükmek ister ama abiye taşıyacakları gecelerde bunu belki biraz daha fazla ister. Sandalet denince, çoğu kişinin aklına abiye gelmediğinin farkındayız. Doğrudur, sandaletler günlük olarak sıkça kullanılır; hem topuklu hem topuksuz modelleri ile kadınların yaz aylarında birinci tercihi konumundadır. Fakat sandaletlerin yaz gecelerinde, açık hava etkinliklerinden ağır davetlere kadar kullanılabilen abiye çeşitleri olduğunu akıldan çıkarmamalı ve kendimizi bu göz alıcı olduğu kadar konforlu ayakkabı seçeneğinden gece saatlerinde de mahrum etmemeliyiz.
Sandalet denince aklımıza gelmeyen bir diğer kavram kıştır. Sandaletlerin yaz aylarının vazgeçilmezi olduğu ve sıcak havalar ile özdeşleştiği bir gerçek. Fakat konu abiye olduğunda değerlendirme kriterleri mevsimlerin ötesine geçiyor. Çoğu zaman, abiye davetlerin verildiği kapalı ortamlar, abiye giyimin ruhuna uygun ısıtma ve dekorasyon ölçütlerine göre hazırlanır ve bu yüzden kış aylarında da son derece ince abiye kıyafetler, açık ayakkabılar giymenin hiçbir mahsuru olmaz. Abiye giyim için ‘mevsimsiz’dir diyebiliriz. Mevsimden daha önemli olan ayakkabı seçiminizde kıyafetinize uygun eşleşmeyi yakalamaktır. Şimdi gelin doğru kombinasyonları yakalamak için abiye sandaletlerin çeşitlerine kısaca göz atalım.
Alçak Topuklu Modeller: Yaz aylarında, özellikler tatilde ve turistik gezilerde normal hayatımızdan daha aktif olduğumuz bir sır değil. Alçak topuklu abiye sandaletler turistik gezimizin hareketliliğine konfor olarak uyum sağlarken, yaz gecesi kombinimizi şık bir şekilde bütünler. Örneğin tatilde akşam kaldığınız otelden çıkıp önce marina’da bir yemek yiyip, sonrasında turistik çarşıyı turlayıp  gecenin ilerleyen saatlerinde de kendinizi discoya atmak isteyebilirsiniz.  Alçak topuklu abiye sandaletler tüm bu okazyonlara tarz olarak uyum gösterecektir. Taşlı veya metalli aksesuarlar, bantlar veya bağcıklar ile zenginleştirilmiş,  günlük ayakkabı havası kırılmış birçok modele rastlayabilirsiniz.
Sivri Topuklar:
Eğer açık havada düzenlenen düğün ya iş yemeği gibi formal olmanız gereken ama bir taraftan hava koşullarına uygun doğal bir davranış sergilemek istediğiniz bir ortama girecekseniz sivri topuklu sandaletler sizi kusursuz şekilde taşıyacaktır. Bilekten bağlı ya da atkılı modeller hem zarif bir görünüm sağlayacak hem de yürürken daha güvende olmanızı sağlayacaktır. Çok çarpıcı renklerde ve formlarda sivri topuklu ayakkabı bulmak mümkündür. Şık aksesuarlarla zenginleştirilmiş bir abiye sandalet, çok sade ve hafif bir yaz elbisesine hava katarak hem şık hem rahat olmanızı sağlayabilir.
Dolgu Topuklar: Abiye sandaletlerin belki de en çok görülen formudur. Genelde mantar topuk kullanılır. Açık hava yaz partileri, gece eğlenceleri, kır düğünleri için idealdir. Özellikle 25 yaş altındaki bayanlar ve mezuniyet törenleri için uygun bir seçimdir. Eğer uzun süre dışarıda kalacağınız ve dans edeceğiniz bir gece planlıyorsanız, dolgu topuklu abiye sandaletler tercih listenizin en başında olmalı.
Platformlu Modeller: Bu modelleri dolgu topuk olarak veya klasik topuk olarak bulmanız mümkün. Boyu uzun gösterdiği kadar yürürken denge sağlama avantajı da vardır. Kısa etek ve elbiselerle veya şık kaprilerle kullanarak şıklık yaratabilir, olduğunuzdan ince ve uzun gözükerek yaz gecesinin yıldızı haline gelebilirsiniz.
Gladyatör Sandaletler:  Yukarı doğru uzanan şeritlerle bacağı saran bir model olan gladyatörün abiye çeşitleri son derece seksi ve çarpıcı olabilir. İnce ve uzun topuklara yakışan bir tarzdır. Daha çok ince, uzun ve orantılı bacaklara sahip kadınlar için uygundur. Baldırlarınız kalın ise bu tarz size uygun olmayacaktır. Satın alırken bacağı çok sıkı sarmadığından ve sıkmadığından emin olmak gerekir. Aynı zamanda, bol durması da modelin kendini göstermesini engelleyen ve istenmeyen bir durumdur.
Giyerken Nelere Dikkat Etmek Lazım?
Sandaletler deri, mantar, kanvas, vinil, saten hatta süet gibi birçok değişik malzemeden yapılmış olabilir. Klasik modeller ve nötr renkler dışında, çok canlı renk ve desenlere sahip modelleri görmek mümkündür. Yaz aylarında kıyafetlerinizde parlak renkler tercih ediyor olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda nötr renklere yönelebileceğiniz gibi, yaratıcılığınızı kullanarak kontrast da yaratabilirsiniz. Metal ve taş kullanılan abiye sandaletler kullanacaksanız  kıyafetlerinizi siyah, beyaz, krem gibi nötr renklerden seçerek ayakkabınızın pırıltısını ön plana çıkarabilirsiniz.
Eğer ayak numaranız büyükse veya ayaklarınız taraklıysa, ayakkabılarınızda çok büyük taşlardan ve aksesuarlardan kaçınmalısınız. Bu ayaklarınızı daha da iri gösterecektir.
Seçeceğiniz ayakkabının konumunuza ve ortama uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Sandalet ara bir tarzdır ve ustalıkla kullanılmadığı takdirde abiye kombinizi basitleştirebilir. Etkinliğin çeşidine göre değil, gerçekleşeceği lokasyona göre seçim yapılmalı. Örneğin bir kır düğününe mantar topuklu abiye sandaletle gidebilirsiniz ama bir otelin havuz başında yapılacak düğüne, bu tip topuklarla katılmak yakışık almaz. Dolayısı ile davetiyeyi aldığınız gibi ayakkabıyı planlamak yerine, gidilecek yeri önceden araştırmalı, gerekirse davet sahiplerinden ortam hakkında bilgi alınmalı.
Abiye sandalet rahatlık anlamında kulağa oldukça vaatkar gelse de, eğer yüksek topuklara alışık değilseniz sandalet olmasına güvenerek en uzun topuklara geçiş yapmayın. Örneğin sivri ve uzun topuklu bir sandalet alışık olmayan kişiler için oldukça zorlayıcı olacaktır. Hele ki dans etmek veya dolaşmak amacıyla rahat olmayı seçtiğiniz için abiye sandalet tercih ettiyseniz, topuk boyunu alışık olduğunuz düzeyde tutmak ve gece dışarıya kullanmadan önce evde prova etmek mühimdir. Eğer topuklu ayakkabı giymeye yeni başlayacaksanız, dolgu topuklu abiye modeller sizin için ideal bir geçiş yaratabilir. Bu modellerin, genç kızlarımız için ideal bir mezuniyet ayakkabısı olduğunun da altını tekrar çizelim.
Açık ayakkabılar çok şık ve zarif durur, ama her ayakta değil. Eğer ayaklarınız geniş, taraklı ve asimetrik yapıdaysa çok açık ve ince bantlı modelleri tercih etmek yanlış olur. Ayağı saran, yarı açık modeller imdadınıza yetişecektir.