Uncached Tracking Data:
user_anonymoustrue
user_authenticatedfalse
user_registeredfalse
customer_idbdRIck2K98g63WHjaohKxN5bEW
loyalty_statusnoloyalty
customer_email
campaign_id
Nine West divider
Nine West / AYAKKABI / BOT
Sırala:

Bot Modelleri | Kadın Bot Modelleri | Bootie

SİYAH GERÇEK DERİ NWCAVANAGH Bot

NWCAVANAGH Bot

619,00TL 879,00TL
Nine West
BRONZ GERÇEK DERİ NWELLSWORTH Bot

NWELLSWORTH Bot

619,00TL 879,00TL
Nine West
SİYAH SUNİ DERİ NW7HARLYN3 Bot TABA SUNİ DERİ NW7HARLYN3 Bot

NW7HARLYN3 Bot

499,00TL 719,00TL
Nine West
HAKİ GERÇEK SÜET NWJABALI Bot SİYAH GERÇEK SÜET NWJABALI Bot

NWJABALI Bot

579,00TL 829,00TL
Nine West
SİYAH GERÇEK DERİ NWELLSWORTH Bot

NWELLSWORTH Bot

619,00TL 879,00TL
Nine West
HAKİ SÜET NWCAVANAGH Bot

NWCAVANAGH Bot

619,00TL 879,00TL
Nine West
BORDO KADİFE NWQUILBY2 Bot

NWQUILBY2 Bot

529,00TL 759,00TL
Nine West
SİYAH GERÇEK DERİ NWMONSOON Bot LACİVERT GERÇEK DERİ NWMONSOON Bot

NWMONSOON Bot

579,00TL 829,00TL
Nine West
PEMBE KADİFE NWJILENE2 Bot

NWJILENE2 Bot

529,00TL 759,00TL
Nine West
SİYAH GERÇEK DERİ NWJILENE Bot

NWJILENE Bot

599,00TL 859,00TL
Nine West
SİYAH GERÇEK SÜET NWFRONT9X9 Bot

NWFRONT9X9 Bot

549,00TL 789,00TL
Nine West
GRİ GERÇEK DERİ NWMANGIA Bot SİYAH GERÇEK DERİ NWMANGIA Bot

NWMANGIA Bot

549,00TL 789,00TL
Nine West
SİYAH GERÇEK DERİ NWYAMES Bot

NWYAMES Bot

489,00TL 699,00TL
Nine West
SİYAH GERÇEK DERİ NWKIRTLEY Bot

NWKIRTLEY Bot

549,00TL 789,00TL
Nine West
LACİVERT GERÇEK SÜET NWINTERRUPT Bot

NWINTERRUPT Bot

529,00TL 759,00TL
Nine West
SİYAH GERÇEK DERİ NWINTERRUPT Bot

NWINTERRUPT Bot

529,00TL 759,00TL
Nine West
SİYAH KUMAŞ NWESHELLA2 Bot GRİ KUMAŞ NWESHELLA2 Bot

NWESHELLA2 Bot

479,00TL 679,00TL
Nine West
TABA GERÇEK SÜET NWMEGAERA Bot SİYAH GERÇEK SÜET NWMEGAERA Bot

NWMEGAERA Bot

489,00TL 699,00TL
Nine West
LACİVERT KUMAŞ NWCARTOLINA2 Bot SİYAH  KUMAŞ NWCARTOLINA2 Bot

NWCARTOLINA2 Bot

489,00TL 699,00TL
Nine West
SİYAH GERÇEK DERİ NWZALBION Bot KAHVE GERÇEK DERİ NWZALBION Bot

NWZALBION Bot

479,00TL 679,00TL
Nine West
TABA GERÇEK SÜET NWVPRETTY Bot SİYAH GERÇEK SÜET NWVPRETTY Bot

NWVPRETTY Bot

459,00TL 659,00TL
Nine West
SİYAH GERÇEK DERİ NWQUARRIE Bot

NWQUARRIE Bot

479,00TL 679,00TL
Nine West
SİYAH GERÇEK DERİ NWPAVLA Bot

NWPAVLA Bot

499,00TL 719,00TL
Nine West
SİYAH GERÇEK DERİ NWZOPA Bot

NWZOPA Bot

459,00TL 659,00TL
Nine West

Hayatı Kurtaran Parça: Bot Modelleri

Çocuktuk, yağmur çamur kar demeden koşar oynardık, onlar vardı. Öğrenciydik, asiydik, hayata ve tarzlara meydan okurduk, onlar vardı. Mezun olduk, takım elbiselerimizi giyip iş hayatına girdik, yine onlar var. Büyüdük kadın olduk, alımlı, bakımlı, dişi olmayı öğrendik yine onlar. Bot’lar… Modelleri, stilleri, malzemeleri, tarzları hep değişti ama onlar hep hayatımızda kaldı. Hayatımızın içindeki bin bir kişiliğe eşlik etti, kış aylarında vazgeçilmezimiz oldu. Bot’larımızı o kadar sevdik ki, sadece soğuk havalarda bırakmadık, ilkbahara hatta yaz aylarına dahi taşıdık.
Bootie’ler bizi hiçbir zaman yarı yolda bırakmayan, hayatımızı zenginleştiren uyumlu arkadaşlarımız oldu. Hakikaten de, kadınlara sorsanız Bot’lerin en önemli özelliği nedir diye, her duruma uyum sağlama ve hayat kurtarmalarınd bahsedeceklerdir. Kadın bootiler ayakkabı ve bot arasında kalan görünümü ile her tarza ve ortama uyum sağlayabilir. Siyah topuklu klasik bir kadın Bot düşünün, işe giderken takım elbisenizin altına da rahatça giyebilirsiniz, bir tayt ve uzun tunikle son derece rahat bir kıyafet kombini de ortaya çıkarabilirsiniz. Peki bu kadar sevdiğimiz Bootiler’i doğru kullanıyor muyuz? Aklımıza hiç gelmeyen tiyolarla onları hayatımızda daha da işlevsel kılabilir miyiz? Biz size bazı ipuçları verelim, bu soruları cevaplamak size kalsın.
Vücudunuza Göre Bot Seçimi
Ayakkabı tasarımcıları her sene hazırladıkları yaratıcı koleksiyonlarla aklımızı başımızdan alıyor. Kadınların güzel ayakkabı modellerine bir anda vurulabildikleri bir sır değil. Aynı durum kadın bootiler için de geçerli. Her sene birbirinden çekici ve trendy kadın Bot modelleri beğenimize sunuluyor. Ama tüm ayakkabılarda olduğu gibi, bootiler’de de her şeyden önce kendi vücut ölçülerimizin gerektirdiği modeli seçmek konusunda dikkatli olmamız gerekiyor. Biz, güzel ayakkabıları sergileyecek bir vitrin değiliz. Bir ayakkabının güzel ve özel olmasını tabi ki isteriz, ama bundan daha önemlisi, bizi güzel ve çekici göstermesidir. Bot seçerken bazı küçük ayrıntılara dikkat ederek görünümümüzde fark yaratabiliriz. Göz önünde bulundurmamız gereken ilk kriter, bacak boyumuz. Eğer bacak boyunuz kısa ise, seçeceğiniz botlar da kısa olmalı. Kısa topuklu botlar, uzun botlar, bacak boyunuzu olduğundan da kısa gösterecektir. Kısa boylu hanımlar için bilekte biten Bot’ler idealdir. Burada bahsedilenin boy değil, bacak boyu olduğunun altını çizmek isteriz. Çok kısa boylu olmasanız dahi, bacak boyunuz vücudunuza proporsiyonu kısa olabilir. Eğer bacak boyu uzun bir bayan değilseniz, uzun Bot Modelleri yerine Bot’lar gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz.
Bot seçerken dikkat edilmesi gereken ikinci kriter, baldırlarınızın kalınlığıdır. Bazı kadınlar fazla kilolu olmasalar dahi baldırları kalın olabilir. Özellikle kasları güçlendiren sporlarla uğraşan bayanlarda bu durum görülebilir. Eğer baldırlarınız kalın ise, alt bacağınızın ortasında biten botlar sizin için uygun olmaz ve baldırlarınızın kalınlığını vurgular. Dolayısı ile baldırlarınız kalın ise size yine Bot tavsiye edeceğiz.
Bot seçerken pek göz önünde bulundurulmayan bir diğer konu da bilek kalınlığıdır. Eğer ayak bilekleriniz kalın ise, bilekte biten bot modelleri kalınlığı vurgulayacaktır. Bu durumda bilekten biraz daha yukarıda biten modelleri tercih etmek doğru olur. Bilekte değil de, botun üst kısımlarında toka ve aksesuara sahip olan modelleri tercih ederek dikkati bileğinizden başka bir noktaya çekebilir ve bu ufak hileyle bileklerinizin kalınlığını gizleyebilirsiniz. Eğer bilekleriniz kalın ise, çok dar modelleri tercih etmek istenmeyen bir vurguya yol açacaktır. Bunun yerine dökümlü ve bol Bot modellerini seçebilirsiniz.
Gelelim topuk konusuna… Topuklu Bot’lar şüphesiz ki bizi uzun, ince ve alımlı gösterebilir.  Üstelik doğru topuğu seçtiğinizde rahatlığınızda hiçbir şekilde taviz vermek zorunda kalmazsınız. Topuk seçiminde de yine boy konusu ön plana çıkıyor. Eğer kısa boylu bir bayansanız, klasik veya sivri topuklu bir bot alacaksanız, topuk boyunu orta kararda tutmakta fayda var. Çok uzun topuklar orantısız bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Uzun gözükmeye çalışırken genel görünümünüzdeki orantıyı bozmak, hiç de istediğiniz gibi bir sonuç vermeyecektir. Eğer çok uzun topuklar kullanmak istiyorsanız, uzun ve geniş paça pantolonlarla bunu yapabilirsiniz. Etek ve elbiselerle kullanırken topuk boyunda aşırıya kaçmamanızı tavsiye ederiz.
Botlarımızı Nasıl Kombinleyelim?
Uzun gözükmek isteyen bayanlar tek renkli botları tercih ederek bunu maksimum seviye çıkarabilirler. Tek renk bottan kastımız, botun tamamen düz ve sade olması değil. Botun genelinin ve topuk renginin aynı olduğu uzun topuklu bootiler, hele bir de aynı renk taytlar ve çoraplarla kullanılırsa boyu son derece uzun gösterirler. Tabi ki tek renk botlarınız dümdüz olmak zorunda değil; tokalar, metal detaylar ve aksesuarlarla, veya çok ufak renk oyunlarıyla şıklaştırılmış olabilir. Örneğin, platform topuklu bir kadın Bot, tayt ve dökümlü bir kazak ile kombinlenebilir; bu sayede olduğunuzdan uzun ve ince gözükebilirsiniz. Kalın yün çoraplar ile giyeceğiniz kısa etekler,  tunik ile tayt ikilisi de yine uzun topuklu botlar ile yatabileceğiniz diğer kombinler.
Eğer Bot’leriniz ofis ortamında giyecekseniz yine boy ve topuk konusu karşınıza çıkacaktır. Eğer uzun boylu bir bayansanız ve baldırlarınız kalın değilse, diz altına kadar uzanan kalem eteklerin altına giyeceğiniz Bot’ler oldukça şık duracaktır. Eğer kısa boylu bir bayansanız, bootiler’i dar eteklerle tavsiye etmeyiz. Onun yerine diz hizasında veya biraz daha üzerinde biten kloş eteklerle Bot’lerinizi kullanabilirsiniz. Bu senenin en çok dolgu topuk botlar ve platform botlar satıyor.
Bot modelleri sadece kış aylarında değil ilkbahar, hatta yaz aylarında da kullanıldığından bahsetmiştik. İlkbahar aylarında Bot’leri kullanacaksanız opak çopralar yerine ince çoraplarla kullanmayı tercih ederek şık kombinler yaratabilirsiniz. Fakat ince çoraplar kullandığınızda etek boyunu biraz daha kısa tutmakta fayda var, çünkü ince çoraplar opak çoraplar gibi botunuzun rengiyle birleşmeyecek ve botlar ister istemez bacağınızı kesmiş bir görünüm ortaya çıkaracaktır. İnce kumaştan yapılmış taytlar, tunikler ve dökümlü uzun tişörtler de yine Bot’lerle kullanabileceğiniz kombinler arasında yer alıyor.