Seçiminizle eşleşen ürün yok.

Modaya Ayak Uydurmak için Burnu Açık Bot ve Bootie Modellerini Tercih Edin

Mutlaka her kadının birden çok ayakkabıya ihtiyacı var. Ofiste, hafta sonu veya bir davette fark yaratacağımız en önemli aksesuar ayakkabılar. Artık yeniliklere açık olmak ve modayı takip etmek de kadınlar için önemli. Burnu açık botlar da bu yeniliklere giriyor. Modaya ayak uydurmak ve fark yaratmak istiyorsanbootie modellerinden mutlaka denemelisin. Platformlu veya platformsuz, bileğini saran bu modellerle şık bir görünüm garanti. Deri bir pantolonla, bir şortla veya bilekte skinny bir jeanle kombinle ve tarzını yarat. İster kışın, ister yazın giyebileceğin bootie modellerle sınırlarını zorla ve cesur duruşunu ayakkabına yansıt.

Cesur, sıradışı ve harika!
Kadın olmanın en iyi yanlarından biri de, stilimizi göstermenin pek çok zengin seçeneğinin olması. Stil deyip geçmemek lazım. O çevremizdeki insanlara ilk bakışta bizim kim olduğumu göstermenin en belirgin araçlarından biri. Dolayısı ile bu alanda seçenek bolluğumuzun olması harika gerçekten. Tüm dünyada modacılar özellikle dışavurumculuk akımını kullanarak, her yeni trendde kadın olmanın, var olmanın, kendimizi en iyi şekilde ifade edebilmenin araçlarını sunuyorlar bizlere. Her birinde kendimizden bir şeyler bulabileceğimiz bu moda ürünleri bize ayrı zamanda yaratıcılık, cesaret, özgüven ve şıklığı bir arada sergileme imkanı da tanıyorlar.

Burnu açık botlar işte tam da bu cesur moda anlayışının bir yansıması olarak çıkıyor karşımıza. Bazı insanlar, gelenekselcidir ve kolay kolay yeni şeylere uyum gösteremezler. Bunların ağırlıklı bir kısmının kadın olmamalarıyla ilgili olduğunu söylersek, herhalde çok da yanlış bir şey söylemiş olmayız. Yüzyıllardır cesaretin ve yaratıcılığın sanki erkek dünyasının özellikleriymiş gibi yansıtılmaya çalışılmasına rağmen, kadınlar pek çok alanda bunun aksini ispatlamış durumdalar. Bunun en belirgin davranış biçimi ise kalıpları yıkmaktır şüphesiz. Ezberleri bozmak, mantığa aykırı gibi görünen bir şeyi harika bir biçimde hayata geçirmek, üstelik bir de buna estetik katmak hem zeka, hem yaratıcılık hem de cesaret gerektiriyor.

Kadınların bunu en iyi yaptıkları alanlardan biri de moda olmalı, kuşkusuz. Tasarlandığı günden beri korumalı ve kapalı tarzda tasarlanan botların, hem de burun kısmını açık bırakmak özetle dahice. Çünkü botlar çok güçlü ayakkabılardır. Kıyafetleri bambaşka bir üslupla tamamlarlar ve dahil oldukları kombine kendilerine has bir imza atarlar. Dolayısı ile botları daha ılık ve hatta sıcak havalarda bile giymek muhteşem olur diye düşünülmüş olacak ki, burnu açık botlar önce podyumlarda, sonra vitrinlerde, daha sonra da ayakkabı dolaplarımızda yerlerini aldılar.

Aslına bakarsanız, burnu açık botların müthiş bir fonksiyonu daha var. O da kadın ayağının estetiğini ve zarafetini, bu zamana kadar görmeye alışık olmadığımız bir biçimde sergileyebiliyor olmaları. Ayak bakımı ya da bilinen yaygın ismi ile pedikür, kadın bakımının ve güzelliğinin önemli bir parçası. Oje ise bugüne değin hiç olmadığı kadar geniş bir skalada, rengarenk seçenekleriyle ve değişik uygulama biçimleriyle artık bir sanata dönüşen tasarımlar yaratmamıza imkan tanıyor. Hal böyle olunca kadın güzelliğinin önemli kriterlerinden biri olan pedikür, burnu açık botlar ile birlikte sergilenebilir hale geliyorlar.

Nasıl seçeneklerimiz var?
Ağırlıklı olarak topuklu seçeneklerimiz var. Hanımlar burnu açık botları daha çok topuklu stilde kullanmayı seviyorlar çünkü. Bot maskulen tarzın en belirgin ayakkabılarından biri, ancak eğer burun kısmını açarsanız, en maskulen ürünün bile nasıl feminenleştiğine şaşarsınız.

Kadın botlarda topuk seçeneklerini biliyorsunuz. Hemen her stilde topuk ve tabanla uygulanan bot modelleri bulmanız mümkün. Burnu açık botlarda bu topuklar daha çok iki ana kategoride toplanıyor. Sivri topuklu burnu açık bot modelleri ve kalın topuk açık burunlu kadın bot modelleri. Botların burnunun açılması, maskulen bir tarzı doğrudan feminen bir tarza çevirdiği için olsa gerek, özellikle bu iki topuk modeli burnu açık modellerde ön plana çıkıyor.

Nasıl kombinleyebiliriz?
Sivri topuklu burnu açık botlar daha çok klasik ve zarif kombinlerde karşımıza çıkıyorlar. Üzerlerinde taşlar, pırıltılar, püsküller ve başka aksesuarlar görebilmek mümkün. Deri ya da süet olarak bulabiliyoruz. Sivri topuklu modelleri gece elbiseleriyle, pırıltılı abiyelerle, şık ve elit görünen kombinlerle kullanmak oldukça yaygın görülen bir kullanım biçimi. Modacılar, kendi kreasyonlarında özellikle bu şık ve klasik kombinleri snobe etmek için başvuruyorlar bu yönteme. Biliyorsunuz, son dönemde moda biraz daha snob bir şekilde yorumlanıyor. Özellikle kadın modası, en şık seçeneklerde bile biraz ‘serseri’ bir tarzla yepyeni bir akım yaratmış durumda. Eğer siz de bu tarzı kendinize yakın görüyorsanız, ya da şık gecelerde benzer ayakkabı kombinleri yapmaktan sıkıldıysanız ve alternatif arıyorsanız, sivri topuklu ve burnu açık ‘bootie’ modellerine kombinlerinizde yer verebilirsiniz.

Kalın topuklu burnu açık ‘bootie’ modelleri de son dönemin favori gösterilen bot modelleri arasında gösteriliyor. Özellikle spor şık kombinlerde kıyafetlerinizin en iyi tamamlayıcısı olarak ön plana çıkıyor. Özellikle dar paça pantolonlarda, mini, midi ve maksi eteklerde ve onlarla yapacağınız kombinlerde ‘bootie’ en iyi seçeneklerden biri. Kombininizi anında daha güçlü bir görünüme kavuşturuyor. Eğer bir de burnu açık modellerden birini seçerseniz, kombininiz aynı anda hem güçlü hem de feminen bir havaya bürünecektir.

Bu modellerin aynı zamanda ‘salaş’ tarzda da önemli bir yeri var. Malum, biraz ‘serseri’ bir görüntü, eğer doğru parçalarla yaratılmışsa, kadın giyiminin gereksinimi olan özgüvenli duruşu sağlamakta çok etkili. Bol ve dökümlü bir kazakla, altına giyebileceğiniz midi boy bir etekle ve onun da altına giyebileceğiniz açık burunlu bir deri veya süet, kalın topuklu bir bot ile günlük, şık ve aynı zamanda son derece rahat bir kombin yaratabilirsiniz.

Sokak modası bize her zaman ilham veren seçeneklerle dolu. Bu modayı yakından takip eden ve kendi tarzına göre yorumlama kabiliyetine sahip kadınların son dönemlerdeki vazgeçilmezi şüphesiz burnu açık bot modelleri olarak çıkıyor karşımıza. En maskulen kombinlerden, en feminenlerine, en klasik stillerden en salaş olanlarına kadar, her tarzın içerisinden kendine yer bulabilen ve eklendiği tarza kendi üslubunda önemli de bir katkıda bulunan burnu açık bot modellerini, kadınların bizzat kendilerine benzetmek yanlış olmaz. Çünkü her girdiği ortama uyum gösterirken, her girdiği ortama da kendine has bir şeyler katmak, son derece kadınlara özgü bir durum.

YUKARI