Uncached Tracking Data:
user_anonymoustrue
user_authenticatedfalse
user_registeredfalse
customer_idbdRIck2K98g63WHjaohKxN5bEW
loyalty_statusnoloyalty
customer_email
campaign_id
Nine West divider
Nine West / AYAKKABI / ÇİZME
Sırala:

Çizme Modelleri | Kadın Çizme Modelleri

SİYAH KUMAŞ NW7IMNERVOU2 Çizme

NW7IMNERVOU2 Çizme

315,00TL 899,00TL
SİYAH SENTETİK OBETT3O Çizme

OBETT3O Çizme

325,00TL 889,00TL
NATÜREL KUMAŞ NW7QUINTESS2 Çizme SİYAH KUMAŞ NW7QUINTESS2 Çizme

NW7QUINTESS2 Çizme

336,00TL 959,00TL
TABA GERÇEK DERİ NWCHRISTIE Çizme SİYAH GERÇEK DERİ NWCHRISTIE Çizme

NWCHRISTIE Çizme

479,00TL 1289,00TL
GRİ GERÇEK SÜET NWSANDOR Çizme SİYAH GERÇEK SÜET NWSANDOR Çizme

NWSANDOR Çizme

486,00TL - 495,00TL 1309,00TL
SİYAH GERÇEK SÜET NWJAEN Çizme

NWJAEN Çizme

424,00TL 1209,00TL
SİYAH KUMAŞ AKKIMMIE2 Çizme

AKKIMMIE2 Çizme

467,00TL 1109,00TL
SİYAH GERÇEK DERİ NWOREYAN Çizme

NWOREYAN Çizme

422,00TL 1179,00TL
SİYAH KUMAŞ NWSIVENTA2 Çizme

NWSIVENTA2 Çizme

495,00TL 1179,00TL
KAHVE GERÇEK SÜET NWQUEDDY Çizme SİYAH GERÇEK SÜET NWQUEDDY Çizme

NWQUEDDY Çizme

413,00TL 1179,00TL
SİYAH GERÇEK DERİ ve KUMAŞ NWNACISSA Çizme

NWNACISSA Çizme

413,00TL 1179,00TL
GRİ KUMAŞ NWXPERIAN2 Çizme SİYAH KUMAŞ NWXPERIAN2 Çizme

NWXPERIAN2 Çizme

429,00TL - 432,00TL 1029,00TL
GRİ KUMAŞ NWELTYNN5 Çizme

NWELTYNN5 Çizme

415,00TL 1159,00TL
SİYAH GERÇEK SÜET NWELTYNN Çizme LACİVERT GERÇEK SÜET NWELTYNN Çizme

NWELTYNN Çizme

451,00TL 1259,00TL
SİYAH GERÇEK SÜET NWTIBERIA Çizme

NWTIBERIA Çizme

413,00TL 1179,00TL
SİYAH SUNİ DERİ ve KUMAŞ NWAMY3 Çizme

NWAMY3 Çizme

360,00TL 1029,00TL
SİYAH MULTİ PLASTİK NWOOPS3 Çizme SİYAH SİMLİ PLASTİK NWOOPS3 Çizme

NWOOPS3 Çizme

229,00TL 689,00TL
SİYAH GERÇEK DERİ ve KUMAŞ NWBRENNA2N Çizme

NWBRENNA2N Çizme

413,00TL 1179,00TL
SİYAH GERÇEK DERİ ve KUMAŞ NWLEGRETTON Çizme

NWLEGRETTON Çizme

369,00TL 1009,00TL
GRİ GERÇEK SÜET NWNICOLAHN Çizme SİYAH GERÇEK SÜET NWNICOLAHN Çizme

NWNICOLAHN Çizme

369,00TL - 389,00TL 1009,00TL
KAHVE GERÇEK SÜET NWMAVIRAN Çizme

NWMAVIRAN Çizme

413,00TL 1179,00TL
SİYAH GERÇEK DERİ NWMAVIRAN Çizme

NWMAVIRAN Çizme

413,00TL 1179,00TL
TABA GERÇEK SÜET SNOWFALLO Çizme SİYAH GERÇEK SÜET SNOWFALLO Çizme

SNOWFALLO Çizme

455,00TL 1179,00TL
NATÜREL GERÇEK SÜET NWGELLEN Çizme SİYAH GERÇEK SÜET NWGELLEN Çizme

NWGELLEN Çizme

399,00TL 1159,00TL

Kadın Çizme Modelleriyle Tarzınızı Koruyun

Zarifliğin sembolü çizmeler
Çizme modelleri hakkında elbette pek çok şey söyleyebiliriz. Ancak onların en belirgin özellikleri hemen her tarzının son derece zarif bir görüntü sergiliyor olmaları. Üstelik bu öylesine feminen bir zarafet ki, çizmeler modanın tüm evrimine ve erkek modasının tüm denemelerine rağmen kadınlara özgü bir giysi olarak kaldılar ve bizlere şıklığın her tonunu defalarca sundular, sunmaya da devam ediyorlar.
Kış aylarının ve özellikle de soğuk ve yağışlı havaların ihtiyaç ürünü olarak tanımladığımızda, çizmeler hakkında eksik bir tanımlama yapmış oluyoruz. Çünkü çizmelerin hayatımıza kattığı daha pek çok şeyi dışarıda bırakmış oluyoruz. Her kadının giymekten zevk aldığı, her stilde mutlaka şık ya da konforlu bir karşılığını bulabildiği çizme modelleri, kendi içerisinde de pek çok farklı tasarım anlayışına sahip. En feminen tarzdan en maskulen tarza uzanabilen geniş bir ürün ve model aralığına sahip çizmelerin hikayesi Asurlara ve hatta Hititlere kadar dayanıyor. O zamanlar ağırlıklı olarak erkeklerin ve en çok da askerlerin kullandığı çizmeler, mitolojik dönemlere ait çizimlerde Tanrıların da kullandığı bir ürün olarak çıkabiliyor karşımıza.
Nasıl olmuş da çıkış noktası tamamen erkeklere yönelik olan bu ürün bugün tamamen kadınlara yönelik hale gelmiş, bu nasıl bir seyir izlemiş diye baksak, burada uzun uzun anlatacağımız pek çok tarihi ya da sosyal olay veya dönüşüm çıkabilir ortaya. Ancak bu konuda bir kanaat belirtmek gerekirse ilk akla gelen şey, çizmelerin bacakları saran özelliği sayesinde bacak estetiğini yansıtabilmesinin kadın modası üzerindeki etkisi olacaktır. Bacak kadın vücudunun en ön plana çıkan uzuvları olarak bilinir ve tüm proporsiyon ve kombin tasarımları bacak boyu baz alınarak yapılır. Bacak boyu yanlış alınmış elbiseler, etekler veya pantolonlar, diğer tüm özellikleri iyi de olsa moda eleştirmenlerinin gözünde sınıfta kalırlar. Çizmeler de doğru seçildikleri takdirde bacak boyunu idealize etmekte önemli bir role sahiptir. Bu kadar önemli bir ürün herhalde erkeklere bırakılacak değildi. Kadın modasının en önemli koltuklarından birine yerleşti ve bir daha da kalkmadı.
Çizme seçimi gerçekten de son derece önemli. Böylesine mucizevi katkılar sunabilen bir ürün yanlış bir seçimle tam tersi bir etki de gösterebilir. Bu bakımdan kendi vücudumuzu tanımak ve ora göre en doğru seçimleri yapmak gerekir. Size bu konuyla ilgili bazı tavsiyelerimiz olacak elbette. Ancak ilk ve en önemli tavsiyemiz, yaptığınız seçimleri ayna karşısında incelerken tüm vücudunuzu dikkate almanız olacak. Bu sayede en doğru seçimi yapmış olduğunuz emin olmanız çok daha kolaylaşacaktır. Ayna karşısına geçtiğinizde denediğiniz çizmenin önce bacak boyunuzu nasıl gösterdiğine bir bakın. Sonra da o bacak boyunun gövdenize oranına dikkat edin. Bu çizme seçmenin basitçe bir tanımı. Detaylara birlikte bakalım.
Bacak tipine göre nasıl çizme modelleri seçmeli?
Moda ve trendler çok önemli. Kadınlar için de bu trendlerin dışında kalmamak gerekli. Ancak trendleri uygularken kendimize uygunluğunu de göz önünde bulundurmamız lazım. Bu sayede vücut proporsiyonumuzun nasıl göründüğü ve kıyafetlerimizin nasıl tamamlandığı gibi son derece önemli konularda hatalı davranmamış oluruz.
Eğer kısa bacaklarımız varsa, dümdüz tabanlı ve çok uzun boylu çizmeler bizim için riskli olabilir. Burada bacak boyumuzu uzun gösterecek olan şey, elbette öncelikli topuklu çizmeleri seçmek olacaktır. Bir diğeri de uzun bacakları bile kısa gösterebilecek hatalardan kaçınmaktır. Mesela açık rengin üzerine giyilecek koyu renk çizmeler, bacak boyunu keserek olduğundan kısa görünmelerine neden olabilir. Bu durumda en iyi fikir, çizmenizin üzerine giydiğiniz pantolon, tayt ya da çorapla aynı renk olmasıdır. Böylece sağlayacağınız renk bütünlüğü bacağınızın büsbütün uzun görünmesine yardımcı olacaktır. Eğer biraz da sizi yerden kaldıran, topuklu çizmelerden seçtiyseniz, harika uzun bacaklara sahip olduğunuzun resmidir.
Kısa bacaklarda boy uzatmanın bir önemli püf noktası da sivri burunlu çizmeler tercih etmek olarak söylenebilir. Bu çizmenizin toplam boyunu uzatacağı için, bacak boyunuza da olumlu katkıda bulunacaktır.  Eğer yüksek topuklu çizmelerde küt burunlar yerine sivri burunları tercih ederseniz, sonuç sizi daha mutlu edecek türden olacaktır. Bu sayede bacaklarınız çizmenizin burun kısmından bacak kısmında çizmenin bittiği yere kadar olan formda ek bir uzunluk kazanmışçasına bir görüntü kazanacaktır.
Gelelim uzun bacakların çizme seçimine. Eğer bacaklarınız orta uzunlukta ise ve siz hala olduğundan biraz daha uzun görünsün istiyorsanız, kısa bacaklar için sunduğumuz tavsiyeleri siz de uygulayabilirsiniz. Bu sayede bacak boyunuzun nasıl daha uzun göründüğüne siz bile şaşırabilirsiniz.
Eğer tamamen uzun bacaklara sahipseniz, bu kez uzun çizmeleri dilediğiniz topuk boyunda ya da tamamen topuksuz tercih edebilirsiniz. Eğer bacaklarınız, gövdenize oranla daha uzunsa ve zaten standartlara göre de uzunsa bu kez proporsiyonu dikkate alarak, daha yere yakın, daha kısa çizmeleri denemek isteyebilirsiniz. Bu yöntem bacak boyunuzu biraz kısmak istediğinizde işinize yarayabilir. Uzun bacaklara sahip kadınlara kısa çizme seçimleri için bazı tavsiyelerde bulunabiliriz. Örneğin dizinizin epey altında bot boyundan hallice boyutlarda çizmeler seçiyorsanız, bu çizmelerin içerisinden çıkarabileceğiniz çoraplar, bacak boyunuzun vücudunuza oranına daha dengeleyici bir katkı sunacaktır. Bunu özellikle düz ya da kısa topuklu çizmelerde yapmanızı öneririz. Eğer biraz da casual ya da ‘salaş’ bir tarzınız varsa, çizmelerinizin içinden çıkan çorap boyunu biraz abartabilirsiniz bile. Bu sayede hem bacak boyunuzu dengeleyebilir, hem de tarzınızı pekiştiren bir uygulama yapmış olursunuz.
Uzun çizmelerde, çizmelerinizin uzunluğu dizinizin epeyce üzerine çıkıyorsa, o zaman çoraplarınızı daha çok ten rengi seçebilirsiniz. Özellikle uzun boy çorap çizmelerin kombine edilirken daha çok ten rengi çoraplarla kullanılması, son dönemlerin en yaygın kadın moda uygulamaları arasında belirgin bir şekilde ön plana çıkıyor.