Kişisel verileriniz, ninewest.com.tr hizmetlerinin daha iyi bir şekilde sunulması için mevzuata uygun bir şekilde toplanıp işlenir. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.X
Uncached Tracking Data:
user_anonymoustrue
user_authenticatedfalse
user_registeredfalse
customer_idbdRIck2K98g63WHjaohKxN5bEW
loyalty_statusnoloyalty
customer_email
campaign_id
Nine West divider
Nine West / AYAKKABI / ÇİZME / DÜZ ÇİZME
Sırala:

Düz Çizme Modelleri

KIRMIZI/SİYAH MULTİ PLASTİK NWOOPS3 Çizme SİYAH MULTİ PLASTİK NWOOPS3 Çizme SİYAH SİMLİ PLASTİK NWOOPS3 Çizme

NWOOPS3 Düz Çizme

159,00TL 689,00TL
NATÜREL GERÇEK SÜET NWGELLEN Çizme SİYAH GERÇEK SÜET NWGELLEN Çizme

NWGELLEN Düz Çizme

199,00TL 1159,00TL
SİYAH KUMAŞ NW7IMNERVOU2 Çizme

NW7IMNERVOU2 Düz Çizme

279,00TL 899,00TL
SİYAH SENTETİK OBETT3O Çizme

OBETT3O Düz Çizme

279,00TL 889,00TL
SİYAH KUMAŞ AKKIMMIE2 Çizme

AKKIMMIE2 Düz Çizme

279,00TL 1109,00TL
SİYAH GERÇEK DERİ NWOREYAN Çizme

NWOREYAN Düz Çizme

279,00TL 1179,00TL
GRİ KUMAŞ NWELTYNN5 Çizme

NWELTYNN5 Düz Çizme

279,00TL 1159,00TL
SİYAH GERÇEK SÜET NWELTYNN Çizme LACİVERT GERÇEK SÜET NWELTYNN Çizme

NWELTYNN Düz Çizme

279,00TL 1259,00TL
SİYAH GERÇEK DERİ ve KUMAŞ NWLEGRETTON Çizme

NWLEGRETTON Düz Çizme

279,00TL 1009,00TL
GRİ GERÇEK SÜET NWNICOLAHN Çizme SİYAH GERÇEK SÜET NWNICOLAHN Çizme

NWNICOLAHN Düz Çizme

279,00TL 1009,00TL
KAHVE GERÇEK SÜET NWMAVIRAN Çizme

NWMAVIRAN Düz Çizme

279,00TL 1179,00TL
SİYAH GERÇEK DERİ NWMAVIRAN Çizme

NWMAVIRAN Düz Çizme

279,00TL 1179,00TL
KAHVE GERÇEK DERİ NWHEAVINLIN Çizme

NWHEAVINLIN Düz Çizme

259,00TL 999,00TL

Çizmeli kediden günümüze, düz çizmeler...

İtalyan yazar Giovanni Francesco Straporia’nın ölümsüz eseri Çizmeli Kedi, sahibi için zenginlik ve saygınlık elde etme peşinde koşan bir kediydi. Kendi zenginliğinin ve saygınlığının simgesi ise şüphesiz ayaklarındaki çizmeleriydi. Tarih boyunca pek çok öyküde, çizgi romanlarda, sinema filmlerinde çizmenin yeri her zaman çok önemli olmuştur. Çizmeler bize kimi zaman soyluluğu, kimi zaman zenginliği, kimi zaman gücü, kimi zaman da savaşçılığı sembolize etmişlerdir. Başlangıçta göçebe halkların zorlu göç koşullarından korunmak için, avladıkları hayvanların derilerinden yaparak kullandığı çizmeler sonra süvarilerin ve günümüzde de kadın modasının en vazgeçilmez parçası haline gelmiştir.
Tarihin önceki zamanlarında daha çok erkeklerin hayatında önemli bir tutan çizmeler, 19. Yüzyılın başlarında seri üretime geçilince yavaş yavaş kadın modasına yerleşmeye başlamıştı. Bu yerleşme o kadar kalıcı oldu ki, zaman zaman erkek modasında tasarımcıların koleksiyonlarında kendilerine yer bulsalar da, sanki doğma büyüme kadı modasına aitlermişçesine buradan hiç bir yere kıpırdamadılar. Bugün artık kış mevsimi her geldiğinde ya mutlaka yenilerini aldığımız, ya da özenle sakladığımız yerlerden çıkardığımız çizmeler, kadın modasının da karakterinin de önemli bir parçası olan yerlerini koruyorlar.
Kış modasında her sezon yer bulan çizmelerin özellikle en yaygın olarak kullanılan düz modelleri, kadınların en rahat kullandıkları ve en kolay kombinledikleri parçalar arasında yer alıyorlar. Pek çok değişik malzemeden, pek çok farklı şekilde üretilebiliyor olmaları, geniş bir kulanım alanına sahip olmalarına olanak sağlıyor. Çizmelerin şekilleri, renkleri, uygulanış biçimleri farklılık gösterse de, tarihten günümüze taşıdıkları güç ve asalet simgesi olma özelliği olduğu yerde duruyor.
Havaların soğuduğu, yağışların bizi zor durumda bıraktığı günlerde, en yakın dostumuz olan çizmelerin kullanım biçimleri de farklı tarzları hayata geçirmeye elverişli. Konç yüksekliğinin türüne göre, eteklerle, elbiselerle, pantolonlarla ve son dönemde taytlarla sıkça kombine ettiğimiz çizmelerin, hangi modelini hangi giysi ile kullanmak gerektiği ise kış modasının en önemli ve hatta ilk sınavı diyebiliriz. Neyse ki kadınlar, kadın modasında uzun zamandır yer alan çizmeleri o kadar iyi tanıyorlar ki, bu konuda kombin yanlışı yapan kadına öyle sıklıkla rastlamak zor. Yazımızın devamında vereceğimiz bazı ipuçları sayesinde de doğru kombinleme tekniklerini bir arada görmüş olacağız.
Pek çok çizme modeli olduğunu söylemiştik. Bu çizme modellerini kategorize etmenin en temel yollu ise topuk boylarına göre sınıflandırmak olacak. Bu yazımızın konusu sayfamızda da yer alan düz çizmeler. Hem rahatına düşkün, hem de bacak boyuna güvenen kadınların sıklıkla tercih ettiği düz çizmelerin, şık görünmek için yerden çok da yükselme ihtiyacı duymayanlarda yeri büyük.
Düz çizme alırken nelere dikkat etmeli?
Peki düz çizmelerin rahatlığından olduğu kadar şıklığından da yararlanmak istiyorsak, en doğru tercihleri yapmak için neyi kriter alacağız? Hangi vücut tipi daha çok nasıl çizmeleri tercih etmeli? Görüntü önemli tabii, peki ayak sağlığımız için nelere dikkat etmeliyiz? Son soru önemli. İsterseniz ondan başlayalım.
Ayak sağlığının ne kadar önemli olduğunun altını her fırsatta çiziyoruz. Çünkü ayak sağlığı sadece ayak sağlığı değildir. Omurga sağlığımızı da doğrudan ilgilendirir. Bu bakımdan çizme ya da başka herhangi bir ayakkabı modelini tercih ederken muteber üreticilerin ürünlerini seçmenizi tavsiye ederiz. Bununla birlikte denerken dikkat edebileceğiniz bazı noktalara da değinmek istiyoruz. Ayağımızın çizme içerisindeki duruşu önemli. Düz çizmelerde ayak bileğinizin çizme tarafından kavranış şekli, sizi rahat ettiren biçimde olmalı. Eğer bilek kısmı siz adım atarken kırılıyorsa, bu kırılma bir süre sonra bileklerinizi rahatsız etmeye hatta acıtmaya başlayabilir.
Düz ayakkabıların ve elbette çizme modellerinin tabanları çok önemlidir. İçerisinde hafif bir esnekliğinin ve ortopedik olarak doğru şekilde tasarlanmasının gerekliliğini unutmamalıyız. Çünkü özellikle düz çizmelerin tabanlarında bu esneklik olmazsa bir süre sonra ayak tabanlarınızda sizi rahatsız eden bir baskı oluşmaya başlayabilir. Bu baskı zamanla ayak sağlığınızı etkileyecek boyutlara gelebilir. Bu bakımdan çizmenizin tabanını hem elinizle, hem de giydiğinizde tabanına ufak ufak baskı yaparak kontrol etmenizi tavsiye ederiz.
Ve gelelim parmaklara. Parmaklarınızın çizmenizin içerisinde rahat etmesi gerekli, evet. Çok bol olmasından bahsetmiyoruz elbette. Hafif hafif hareket ettirebiliyor olmanız yeterli.
Gelelim hangi vücut tipine hangi çizmelerin daha uygu olacağına dair bilgilere.
Eğer bacak boyunuz kısa ise bacak boyunuzu kesecek kadar uzun çizmeler yerine daha kısa çizmeleri tercih edebilirsiniz. Eğer uzun ve düz çizmeler giymek istiyorsanız, bacağınızı sımsıkı saracak türden düz çizme modellerini tercih edebilirsiniz. Eğer bu tarz çizmeleri giydiğinizde uzun üst giysiler yerine kısa üst giysiler tercih ederseniz, bacak boyunuzu üstten de kesmemiş olursunuz.
Eğer uzun bacaklara sahipseniz, zaten dilediğiniz çizme boyutunu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle dizin üzerine kadar uzanan çizme boylarını en iyi siz taşıyabilirsiniz. Bu dönemde maksi boy çizmeler çok moda. Özellikle süper mini etekler, elbiseler ve şortlarla kombine edildiklerine iyi sonuç veriyorlar. Bu durumda üzerinize alacağınız montun ya da kabanın etek boyunun çizmenizin üst sırından aşağıya kadar uzanacak şekilde olmasını tavsiye ederiz.
Eğer bacaklarınızın üst kısmı kalın ise, bacaklarınızı çok sıkan çizmeler yerine daha rahat bırakan çizmeler seçerek üst bacak ile alt bacak arasında bir denge sağlayabilirsiniz.
Eğer bacaklarınız çok inceyse bu kez bacaklarınızı saran modelleri kullanabilirsiniz. Eğer biraz bol çizmeleri beğeniyor ve giymek istiyorsanız, o zaman çizme içi çoraplarla kombine etmenizi tavsiye ederiz.
Düz çizmeler kış günlerinde önemli bir yardımcımız ve önemli bir tamamlayıcımız. Çizmelerin normal ayakkabılardan daha fazla özen gerektirdiğini de unutmamalıyız. Bu bakımdan formlarını koruyacak şekilde özen göstermek, arada bir bakımlarını yaptırmak, kırılmamalarına ve ezilmemelerine dikkat etmek, çizmelerinizi daha uzun süre kullanmanıza yardımcı olacaktır.