Kişisel verileriniz, ninewest.com.tr hizmetlerinin daha iyi bir şekilde sunulması için mevzuata uygun bir şekilde toplanıp işlenir. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.X
Uncached Tracking Data:
user_anonymoustrue
user_authenticatedfalse
user_registeredfalse
customer_idbdRIck2K98g63WHjaohKxN5bEW
loyalty_statusnoloyalty
customer_email
campaign_id
Nine West divider
Nine West / AYAKKABI / TOPUKLU AYAKKABI / PLATFORM AYAKKABI
Sırala:

Platform Ayakkabı Modelleri | Topuklu Platform Ayakkabılar

SİYAH NWTYLER Topuklu Ayakkabı LACİVERT NWTYLER Topuklu Ayakkabı

NWTYLER Platform Ayakkabı

599,00TL 999,00TL
NATÜREL NWQUABREE Topuklu Ayakkabı SİYAH NWQUABREE Topuklu Ayakkabı

NWQUABREE Platform Ayakkabı

599,00TL 999,00TL
TABA NWQUABREE Topuklu Ayakkabı

NWQUABREE Platform Ayakkabı

599,00TL 999,00TL
GRİ GERÇEK SÜET NWKRISTAL Topuklu Ayakkabı SİYAH GERÇEK SÜET NWKRISTAL Topuklu Ayakkabı

NWKRISTAL Platform Ayakkabı

259,00TL 899,00TL
KIRMIZI GERÇEK SÜET NWVORETTA Topuklu Ayakkabı SİYAH GERÇEK SÜET NWVORETTA Topuklu Ayakkabı

NWVORETTA Platform Ayakkabı

279,00TL 899,00TL
SİYAH GERÇEK SÜET BLAISEO Topuklu Ayakkabı LACİVERT GERÇEK SÜET BLAISEO Topuklu Ayakkabı

BLAISEO Platform Ayakkabı

299,00TL 899,00TL
SİYAH SUNİ DERİ NWEDLYN3 Topuklu Ayakkabı

NWEDLYN3 Platform Ayakkabı

299,00TL 759,00TL
NATÜREL GERÇEK RUGAN NWEDLYN Topuklu Ayakkabı

NWEDLYN Platform Ayakkabı

299,00TL 759,00TL
ALTIN GERÇEK DERİ NWEDLYN Topuklu Ayakkabı

NWEDLYN Platform Ayakkabı

299,00TL 759,00TL
SİYAH GERÇEK DERİ NWEDLYN Topuklu Ayakkabı NATÜREL GERÇEK DERİ NWEDLYN Topuklu Ayakkabı

NWEDLYN Platform Ayakkabı

299,00TL 759,00TL
GRİ KUMAŞ ve SUNİ DERİ NWBRIANNY5 Topuklu Ayakkabı

NWBRIANNY5 Platform Ayakkabı

359,00TL 999,00TL
SİYAH GERÇEK DERİ NWBRIANNY Topuklu Ayakkabı

NWBRIANNY Platform Ayakkabı

359,00TL 999,00TL
SİYAH GERÇEK DERİ NWBRIELYN Topuklu Ayakkabı

NWBRIELYN Platform Ayakkabı

129,00TL 529,00TL
ALTIN GERÇEK DERİ NWBRIELYN Topuklu Ayakkabı

NWBRIELYN Platform Ayakkabı

129,00TL 529,00TL
YEŞİL GERÇEK SÜET NWBRIELYN Topuklu Ayakkabı MOR GERÇEK SÜET NWBRIELYN Topuklu Ayakkabı SİYAH GERÇEK SÜET NWBRIELYN Topuklu Ayakkabı

NWBRIELYN Platform Ayakkabı

129,00TL 529,00TL
LEOPAR KADİFE NWDELAY2 Topuklu Ayakkabı

NWDELAY2 Platform Ayakkabı

139,00TL 499,00TL
SİYAH GERÇEK DERİ NWDELAY Topuklu Ayakkabı

NWDELAY Platform Ayakkabı

139,00TL 529,00TL
SİYAH GERÇEK SÜET NWDELAY Topuklu Ayakkabı BORDO GERÇEK SÜET NWDELAY Topuklu Ayakkabı

NWDELAY Platform Ayakkabı

139,00TL 529,00TL
LACİVERT SUNİ DERİ NWKRISTAL3 Topuklu Ayakkabı NATÜREL SUNİ DERİ NWKRISTAL3 Topuklu Ayakkabı VİZON SUNİ DERİ NWKRISTAL3 Topuklu Ayakkabı

NWKRISTAL3 Platform Ayakkabı

149,00TL 599,00TL
AÇIK PEMBE GERÇEK SÜET NWTYLER Topuklu Ayakkabı

NWTYLER Platform Ayakkabı

159,00TL 629,00TL
SİYAH SUNİ DERİ NWTYLER3 Topuklu Ayakkabı

NWTYLER3 Platform Ayakkabı

159,00TL 629,00TL
SİYAH GERÇEK DERİ NWKRISTAL Topuklu Ayakkabı

NWKRISTAL Platform Ayakkabı

179,00TL 529,00TL
SİYAH KUMAŞ NWTUTTALOO9 Topuklu Ayakkabı

NWTUTTALOO9 Platform Ayakkabı

179,00TL 579,00TL
PEMBE ALTIN SENTETİK NWVORETTA3 Topuklu Ayakkabı GÜMÜŞ SENTETİK NWVORETTA3 Topuklu Ayakkabı

NWVORETTA3 Platform Ayakkabı

179,00TL 599,00TL

Uzunum, Rahatım, Stilim!

70’li yıllar konseptine sahip kostümlü bir partiye katılacak olsanız, herhalde ayakkabı tercihi konusunda ikinci bir şıkkı düşünmeden platform topuklu ayakkabıları seçersiniz. Platform topuklar, gerçekten de 1970’li yıllarda ortaya çıkarak başta Avrupa olmak üzere tüm dünya modasını kasıp kavurmuş, sonra uzun bir süre ortadan kaybolmuştur, sadece nostalji olarak varlığını sürdürmüştür. Ta ki 2000’li yıllara kadar… 2000’li yıllarda platform topuklu ayakkabılar adeta yeniden doğmuş ve açıkçası moda dünyasında kendine yer açmakta hiç mi hiç zorlanmamıştır. Neden zorlansın ki? Kadınların platform topukları tercih etmek için sebepleri çok. Her şeyden önce, uzun topuk boyları ile kadınları uzun boylu göstermek konusunda oldukça cömert bir katkı vaat ediyor; kadınların endamına endam katıyor. Bunca yüksek topuk boyuna rağmen hiç de sanıldığı gibi rahatsız değil; tabandaki platform, yürümeyi ve dengede durmayı kolaylaştırıyor. Ve dahası, tarz olarak da yeni denemelere, yeni stillere, deneyselliklere açık.
70’li yıllarda kalsa idik, size Hale Soygazi’nin filmlerinde giydiği kalın mı kalın ama şık mı şık, o dönemin tipik platform topuklu ayakkabı anlayışını yansıtan apartman topuklularını ballandıra ballandıra anlatırdık. Ama devir değişti. Moda, onu tüketenlerin, yani kadınların, arzu ve ihtiyaçlarına göre şekillendi ve yeni formlarla kendini üretti. Konu moda olunca, çeşitler, kategori altı kategoriler bitmez. Topuklu platform ayakkabılarda da stillere ve kullanım amaçlarına göre birçok alt çeşidi mevcuttur. Gelin bu çeşitlerin ne olduğuna bakalım.
Platform Topuklu Ayakkabı Çeşitleri
Abiyeler:
 Platform topukların belki de en fazla yakıştığı kategori  abiyelerdir. Öyle ya, abiye iddialı olma zamanıdır ve platform topuklu ayakkabıların topuk boyu konusunda pek da mütevazı olduğunu söyleyemeyiz. Abiye platformları, uzun veya kısa abiyelerinize kullanabiliriz. Eğer uzun abiyelerle kullanacaksanız topuk boyunu istediğiniz kadar abartabilirsiniz. Tabi ki üzerinde rahatlıkla durabileceğiniz bir topuk boyunda uzlaşmakta yarar var. Eğer çok uzun topuklar kullanacaksanız, topukların çok ince olmamasına özen gösterin veya ayakkabıyı kullanacağınız zaman dilimini mümkün mertebe kısıtlayın. Çok ince olmayan topuklar kullandığınızda ise uzun topuk boyuna rağmen aslında büyük bir konforla yürüyebildiğinizi fark edeceksiniz. Bilekten bağcıklı modellerin yürürken size ekstra bir güvenlik eklediğini de bir not olarak düşelim.
Kısa abiyelerle kullanacaksanız, topuklarınızın görünümüne özen göstermeniz gerektiğini hatırlamakta fayda var. Platformlu ayakkabılarda topuk boyu uzun olduğu için genel görünümünüzde normalden fazla dikkat çekecektir. Burada, topuklarda kullanılacak materyal hem ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gereken bir kriter, hem de stil yaratmak için fırsattır. Günümüzde tasarımcılar topukları  taşlar, metaller, kadife, saten gibi şık görünümlü kumaşlar ile zenginleştirerek şık modeller üretmektedirler. Abiyeye uygun materyallerle bezenmiş topuklar, şıklığınızı perçinleyecektir.
Günlük Ayakkabılar: Haydi itiraf edelim, platform topuklar 2000’li yılların başında tekrar hayatımıza girdiğinde uzun bir süre çekimser kaldık. Abiye giyimde ve istisnai günlerde kullanmak konusunda fazla bir sorun yaşamasak da iddialı topuk boylarını günlük hayatımıza sokmak konusunda biraz tereddüt hissettik. Özellikle ofis ortamlarında, ne giyileceği konusunda belirli düşünme kalıpları arasında sıkışarak hareket ettik. Fakat moda, hayatın her alanında olduğu gibi gelişime ve değişime açık. Kadınlar, platform topuklu ayakkabıları sevdiler ve hayatın her alanına taşıdılar. Önyargılar yavaş yavaş kırıldı ve günlük hayatımızda  platformlu ayakkabı kullanmak için tereddüt etmemiz gereken zamanlar gerilerde kaldı.
Günlük hayatta ihtiyacınıza göre  platform topuklu ayakkabı bulmakta zorlanmazsınız. Platform topukların en rahat formu şüphesiz ki dolgu topuktur.  Ayağınız için doğru model ve numarayı seçtiğinizde, dolgu topukluların boyu ne kadar uzun olursa olsun sizi rahatsız etmeyecektir.
Eğer çok uzun boylu bir kadın değilseniz ve platform topuk kullanmak için temel sebebiniz uzun gözükmek ise, çorap renginiz ile bire bir aynı bir platform topuklu ayakkabı kullanmanızı tavsiye ederiz. Eğer platform topuğu ofis içinde kullanacaksanız tek renkli modellerden şaşmayın deriz. Topukları aksesuarla süslenmiş veya renkli modeller ofis ortamı için çok uygun olmayacaktır.Pantolonlar, platform topuklu ayakkabılar için ideal parçalardır. Bol paça veya normal paça pantolonlarla rahatlıkla kullanılabilir. Dar paça pantolonlarla platform topuk kullanımı çoğu zaman rahatsız edici bir görünüm yaratabilir ama modada kesin sınırlar yoktur,  ne giyilip giyilemeyeceğini sizin yaratıcılığınız belirleyecektir. Renk, materyal uyumunu yakaladığınız ve parçaları bütün olarak bir konsepte ait kıldığınız sürece, dudak ısırtan stillere imza atabilirsiniz.
Botlar: Platform topuklu botlar, 70’li yıllarda daha çok sahnelerde kullanılırdı ama daha önce de dediğimiz gibi, moda değişti ve kış ayları için satın alacağımız bot modelleri arasına oldukça tercih edilir bir kategori olarak yerleşti. Pantolonla veya kısa eteklerle kullanımını tavsiye ettiğimiz platformlu botları, renkli çoraplar kullanarak yaratıcı kombinler yaratabilirsiniz.
Sandaletler: Yaz ayları ayakkabı konusunda sandaletlerin hakimiyeti altında geçiyor dersek abartmış olmayız. Ayağa nefes aldırması, rahatlığı, seçenek bolluğu ve şıklığı sandaletleri kadınların göze yaz ayakkabısı haline getiriyor. Tüm bu faktörlere bir de uzun boylu gözükme avantajı ekleyen platform topuklu sandaletler ise, haklı olarak hem modacılardan hem kullanıcılardan büyük övgü alıyor. Değişik renk ve model seçenekleri olan platform topuklu sandaletleri her boyda etek ve elbiseler kadar, yaz aylarının popüler seçimlerinden biri olan kapri pantolonlarla kombinlemek mümkün.
Flatformlar: Bildiğimiz topuk tanımına pek uymadığını kabul ediyoruz! Ama flatform’lar topuğun sağladığı birçok avantajı bize sağlıyor, üstelik sonsuz bir konforla. Ayakkabının tüm tabanını kaplayan, yekpare, düz ve kalınca bir platform olan flatform’ların tercih edilme sebebi, düz ayakkabı giymiş hissi vermesine rağmen yine de uzun göstermesidir. Daha günlük kullanıma uygun olan flatform’ların renkli, lameli veya aksesuarlı modellerini kullanarak spor ile şık arası tarzlar yaratmak mümkündür. Flatformlara sandalet ve terliklerde de sıkça rastlarız.