Kişisel verileriniz, ninewest.com.tr hizmetlerinin daha iyi bir şekilde sunulması için mevzuata uygun bir şekilde toplanıp işlenir. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.X
Uncached Tracking Data:
user_anonymoustrue
user_authenticatedfalse
user_registeredfalse
customer_idbdRIck2K98g63WHjaohKxN5bEW
loyalty_statusnoloyalty
customer_email
campaign_id
Nine West divider
Nine West / AYAKKABI / BOT / PLATFORM BOT
Sırala:

Platform Bot Modelleri | Platform Topuklu Botlar

LACİVERT NW7DIENT2 Bot

NW7DIENT2 Platform Bot

599,00TL 999,00TL
SİYAH NW7DIENT Bot

NW7DIENT Platform Bot

599,00TL 999,00TL
SİYAH NWXERIN Bot

NWXERIN Platform Bot

799,00TL 1329,00TL
TABA NWQUANETTE Bot LACİVERT NWQUANETTE Bot

NWQUANETTE Platform Bot

959,00TL 1599,00TL
SİYAH NWQUANETTE Bot

NWQUANETTE Platform Bot

959,00TL 1599,00TL
TABA GERÇEK SÜET TARIANO Bot SİYAH GERÇEK SÜET TARIANO Bot

TARIANO Platform Bot

299,00TL 999,00TL
SİYAH GERÇEK DERİ ve KUMAŞ NWNITZA Bot BORDO/SİYAH GERÇEK DERİ ve KUMAŞ NWNITZA Bot

NWNITZA Platform Bot

359,00TL 1299,00TL
KOYU KAHVE GERÇEK SÜET NWURSALA Bot

NWURSALA Platform Bot

379,00TL 1299,00TL
SİYAH GERÇEK DERİ NWURSALA Bot KOYU KAHVE GERÇEK DERİ NWURSALA Bot

NWURSALA Platform Bot

379,00TL 1299,00TL
SİYAH GERÇEK SÜET NWBRIENNE Bot

NWBRIENNE Platform Bot

139,00TL 699,00TL
LEOPAR TÜY DOKULU NWBRIENNE5 Bot

NWBRIENNE5 Platform Bot

139,00TL 759,00TL
SİYAH GERÇEK DERİ NWBINNIE Bot BORDO GERÇEK DERİ NWBINNIE Bot

NWBINNIE Platform Bot

139,00TL 729,00TL
NATÜREL GERÇEK SÜET NWIDELLE Bot SİYAH GERÇEK SÜET NWIDELLE Bot

NWIDELLE Platform Bot

139,00TL 679,00TL
KIRMIZI GERÇEK SÜET NWVAIN Bot SİYAH GERÇEK SÜET NWVAIN Bot

NWVAIN Platform Bot

139,00TL 629,00TL
GRİ KADİFE NWVAIN2 Bot

NWVAIN2 Platform Bot

139,00TL 599,00TL
KAHVE GERÇEK DERİ NWDISCLOSURE Bot BORDO GERÇEK DERİ NWDISCLOSURE Bot

NWDISCLOSURE Platform Bot

139,00TL 659,00TL
SİYAH GERÇEK DERİ ve SÜET NWDECEIVING Bot BORDO GERÇEK DERİ ve SÜET NWDECEIVING Bot

NWDECEIVING Platform Bot

159,00TL 759,00TL
GRİ LEOPAR TÜY DOKULU NWLEANDRA5 Bot LEOPAR TÜY DOKULU NWLEANDRA5 Bot

NWLEANDRA5 Platform Bot

159,00TL 759,00TL
NATÜREL GERÇEK SÜET NWVAIN9 Bot

NWVAIN9 Platform Bot

199,00TL 659,00TL

Şık ve Tarz Kadınların Tercihi Platform Bot Modelleri ve Booties

Hem feminen, hem konforlu platform topuklu botlar
Moda tasarımcılarının kadınların şıklığı kadar konforunu da düşünmeye başlaması gerçekten harika oldu. Tamam, kabul. Hala stilettodan daha kadınsı bir ayakkabı yok. Ancak mevsim kışsa ve topuklu ayakkabıların üzerinde yürümek her zamankinden zorsa, e birde bunun üzerine ayaklarımızı soğuktan koruma gerekliliği de eklenmişse, akılcı çözümlere ihtiyaç duyduğumuz da bir gerçek. Platform topuklar işte bu akılcı çözümlerin başında geliyor. Yani bize hem ihtiyaç duyduğumuz o feminen görüntüyü sağlıyor, hem de üzerinde daha rahat edeceğimiz bir yapı sunuyor.
Her fırsatta altını çizdiğimiz gibi, kış zor bir mevsim. Dolayısı ile kombin yapmak yaz aylarına göre biraz daha zahmetli. İyi ki, platform topuklu botlar gibi çözümlerimiz var da, işimiz önemli ölçüde kolaylaşıyor.
Platform topuklu botların en önemli özelliği boyumuzu uzatırken, ayaklarımızın burun kısmı ile topuk kısmı arasında, bizi rahat ettirecek bir denge sunuyor olmaları. Malum, yüksek topuklarda topuklar yükseldikçe ayağın duruşu dikleşir. Bu açı büyüdükçe de, üzerinde durmak zorlaşır. Özellikle çalışan kadınların, yani ayakkabılarını çıkarma zamanının mesai saati bitimiyle doğru orantılı olan kadınların yüksek topuklarla gün içindeki imtihanları hayli zorlu olabiliyor. Platform topuklarda ayaklarınızın yalnız topuk bölgesi değil, aynı zamanda taban ve parmak bölümleri de yerden yükseldiği için, ayağınız çok da dik bir açı ile yükselmiyor. Bu sayede siz yerden yükselirken, ayaklarınız kendilerini daha düz bir zeminde zannetmeye devam ediyorlar.
Ne mutlu ki bu platform topuklar artık kış aylarının vazgeçilmezi botlarda da uygulanıyor. Üstelik pek çok farklı üslupla. Aralarında topuk bölümleri ince olanları da var kalın olanları da. Tabanları zarif olanları da var, güçlü olanları da. Seçeceğiniz kıyafete, yapacağınız kombine ya da bırakmak istediğiniz izlenime göre aralarından seçebileceğiniz pek çok alternatif mevcut.
Platform topuklar 70’li yıllardan bize kalan şahane moda miraslarından biri. Üstelik sağladıkları konfor ve duruş rahatlığı ile o yıllardan günümüze en sevdiklerimizden. Kış aylarında özellikle tercih edilmelerinin de önemli bir nedeni var. O da topuklu ayakkabı modelleri arasında üzerinde durması ve yürümesi en konforlu modellerden biri olması.
İster spor şık bir kombin yaratmak isteyin, isterseniz de en kadınsı, en şık kombinasyonlarınız için kullanın. Platform topuklu ‘bootie’ modelleri size her tarza uyacak seçenekler sunabiliyor. Tüm bu seçenekler arasında hangisini seçerseniz seçin, kombininize güç verecek, sizi de yerden epeyce yukarı kaldıracak bir seçim yapmış olacağınız kesin.
Nasıl kombinler yapabiliriz?
Dediğimiz gibi platform topuk modeli sizi yerden epeyce kaldıran bir modeldir. Ayağınızın yalnız topuk değil, taban ve parmak bölümünü de kaldırdığı için, ayağınızın daha rahat kalmasını sağlar. Bu sayede belki diğer topuk modellerinde yükselmekten çekince duyduğunuz topuk yüksekliklerine, bu modellerle rahatlıkla çıkabilirsiniz. Eğer bir de platform topukları botlarda kullanırsanız, işte o zaman son derece güçlü bir etki yaratırsınız. Bastığınız yerin sizi hissetmesi, girdiğiniz ortamda bakışların size dönmesi tesadüf olmaz.
Platform topuklu botlarla güçlü kombinler yaratabileceğinizi söylemiştik ancak, bu gücün de ne tarzda bir güç olacağını belirlemek yine sizin elinizde. Elbette burada kıyafetleriniz kadar seçeceğiniz platform topuklu botların tarzı da son derece belirleyici olacak. Dilerseniz belli başlı modeller üzerinden bazı örneklere bir göz atalım.
Sivri topuklu platform botlar
Klasik giyinmeyi seven, sivri topukların feminen etkisini kombinlerini tamamlamakta daha fazla tercih eden kadınların sivri topuklu platform botlar ile yapabileceği çok sayıda kombin seçeneği var. Bu botlar davetlerde, şık mekanlarda ve hatta gece elbiselerinin altında bile çok iyi sonuç veriyorlar. Sizi yerden epeyce yükselttikleri gibi, platform yapıları sayesinde daha rahat bir kullanım sunuyorlar. Şık tasarımlı modelleri tercih ederseniz, sivri topuklu platform botlarla düğüne bile gidebilirsiniz. Bu modelleri daha spor kıyafetlerle snobe ederek de hem güçlü, hem kadınsı hem de sıra dışı bir stil sergilemiş olursunuz.
Kalın topuklu platform botlar
En ‘salaş’ stildeki kombinlerde bile boylarını uzatabildikleri kadar uzatmak isteyen kadınlar için idealdirler. Daha önce de belirttiğimiz gibi, en yüksek topuk boylarını en rahat şekilde kullanabileceğiniz platform topuklarda, hele bir de kalın topuk tasarımlı modelleri tercih ediyorsanız, işte o zaman sizden uzun boylusunu ve sizden rahatını bulmak hayli zorlaşır.  Özellikle dar paça pantolonlarda harika şekilde kombine edilebilen kalın topuklu platform botlar üzerine klasik bir parça giydiğinizde başka, dökümlü bir kazak ya da dökümlü uzun bir hırka giydiğinizde başka sonuç verir. Elbette bağcıklı ya da fermuarlı tercihler yapmak da kombininizin havasını doğrudan etkileyecektir. Kalın topuklu platform botlar, aksesuara çok açıktır. Üzerlerinde kürkler, kaşe kumaşlar, zımbalar ve başka metal aksesuarlar kullanılınca pek çok değişik tarzı da bir arada bulmak mümkün oluyor. Eğer giysilerinizi daha temel ve sade parçalardan seçiyorsanız, bu tasarımlarla kombinlerinize güç ve hareket katmak isteyebilirsiniz.
Spor tabanlı platform botlar
Bazılarının traktör taban olarak da tanımladığı spor tabanlar özellikle kış mevsiminde çıkar karşımıza. Tabandaki malzeme esnektir, diğer seçeneklere göre daha kalındır ve altlarındaki tırtıklar sayesinde zemine çok daha güçlü tutunma sağlarlar. Spor yaparken giymek pek iyi olmayabilir tabii, ama özellikle yüksek topuklarla yürümek başlıklı bir makale yazsak, en iyi seçenek olarak spor tabanlı platform botları önerirdik. Özellikle mevsim kışsa ve koşullar tüm mevsimlere göre daha zorluysa. Günlük yaşamınızda daha çok ‘casual’ bir tarzınız varsa ve onu yüksek topuklarla bütünlemek istiyorsanız, bunu yaparken de rahatınızdan ne kadar taviz verdiğiniz sizin için önemliyse, spor tabanlı platform botlar sizin için sınırlı seçeneklerden biri. Seçenekleriniz taban ve topuk olarak sınırlı olabilir ancak tasarım ve şıklık seçenekleriniz hayli geniş.