Kişisel verileriniz, ninewest.com.tr hizmetlerinin daha iyi bir şekilde sunulması için mevzuata uygun bir şekilde toplanıp işlenir. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.X
Uncached Tracking Data:
user_anonymoustrue
user_authenticatedfalse
user_registeredfalse
customer_idbdRIck2K98g63WHjaohKxN5bEW
loyalty_statusnoloyalty
customer_email
campaign_id
Nine West divider
Nine West / AYAKKABI / ÇİZME / TOPUKLU ÇİZME
Sırala:

Topuklu Çizme Modelleri | Uzun Topuklu Çizme

Kış Aylarına Damgasını Vuran Topuklu Çizme Modelleri

Kış modasının gücü ve asaleti topuklu çizmeler
Çizmenin kökenini araştırdığınız zaman hep aynı kavramlarla karşılaşırsınız.
Güç...
Asalet...
Soyluluk...
Zenginlik...
Bugün rengarenk tasarlanmış yağmur çizmeleri belki bu kavramları tam olarak yansıtmıyor olabilir. Onlar bizim çocuksu yanımızı ön plana çıkarıyorlar sonuçta. Ama topuklu kadın çizmeler tam olarak bu kavramların karşılığıdır desek, yanlış bir şey söylemiş olmayız. Siz de topuklu çizme giydiğiniz zaman, tam olarak bu duyguları hissetmiyor musunuz? Aslında bir kadın bu duyguları her zaman hisseder tabii, ancak bu duyguların pekişmesi ve artık dışarıdan da belirgin bir şekilde hissedilir olması topuklu çizmelerle katlanan bir etki yaratıyor.
Kış modası deyince kadınların özellikle ilgi alanına giren çizmelerin özellikle topuklu modelleri, feminen bir tavrı maskulen bir şekilde ortaya koyabilmenin de alameti farikası rolünü üstlenmiş durumda. Çünkü topuklu çizmenin canlandırdığı kadın sembolü tam olarak son derece kadınsı, ancak aynı ölçüde de baskın olarak tanımlanabilir. Bunun mümkün olmadığını düşünenler olabilir. Ancak bir kadının dünyasında hele ki iç dünyasında her şey mümkündür.
Kadınların dünyasının dışarıdan karmaşık gibi bir izlenim sunmasının altında da, kadınların her iki cinsin de baskın taraflarını taşıyabilme özellikleri olsa gerek. Erkekler diledikleri kadar inkar edebilirler ve hatta karşı da durabilirler ama, kadın olmak tam olarak böyle bir şey işte. Feminenliğin tüm o yumuşak ve tatlı yanlarını gerektiğinde en baskın davranış biçimleri ile korumaya almak. Kadınların kendi masallarının kahramanları olduklarını erkekler bilmiyor olabilir. Ama bu masalların erkek kahramanları kadar kadın kahramanlarının da olduğunu bilmek gerek.
Evet biliyoruz. Konumuz topuklu çizme. Ve biz tam da bu yüzden lafı buralardan dolandırıyoruz. Çünkü topuklu çizmeleri hem feminenliğin doruklarında olan, hem de aynı ölçüde baskın maskulenliği içinde barındırabilen kadınlara benzetiyoruz.
Topuklu çizmeler öylesine konuşulup geçilebilecek bir konu değil. Çünkü onları kombine etmek de, taşımak da, günlük hayatımızın bir parçası haline getirmek de hiç göründüğü kadar kolay değil. Topuklu çizmenin karizmasını yanlış bir uygulama ile dağıtmak da an meselesi. Ancak iyi kullanıldıklarında kadın stilinin en güçlü parçalarından biri olduğunu da unutmamak gerekli. Bu bakımdan çizmelere ve özellikle de topuklu çizmelere biraz daha yakından bakmak, onları daha yakından tanımak önemli diye düşünüyoruz.
Topuklu çizmeleri nasıl kullanabiliriz?
Topuklu çizmenin kimliğini belirleyen iki ana unsur bulunmaktadır. Bunlardan ilki topuğunun çeşidi, ikincisi ise çizmenin boyutu. Bu iki unsun hem birbirleriyle bağlılar, hem de ikisinin de kendilerine göre kombinlerinize farklı etkileri olabiliyor. Sizin için bunların belli başlılarına birlikte bir göz atacağız.
Orta topuklu çizmeler
Fazlaca yüksek topuklu olmayan bu çizmeleri günlük hayatınızda kolayca kullanabilirsiniz. Bu çizmeleri fazla uzun seçmemek daha doğru olacaktır. Daha çok elbiseler ve eteklerle kombine edildiğinde çizmelerin daha ön planda olabileceğini hatırlatmak isteriz. Eğer pantolonlarla ya da taytlarla kullanmak istiyorsanız o zaman topuk boyunuzu biraz daha artırmanız, bacak boyunuzu daha ideal göstermenizi sağlayacaktır. Eğer çizmenizle üzerine çektiğiniz pantolonu, taytı ya da çorabı tam olarak aynı renk seçerseniz, çizmelerinizle bütünleşecekleri için, bacak boyunuz olduğundan daha uzun görünecektir.
Yüksek topuklu çizmeler
Çizmelerinizin topuk boyuna bağlı olarak kendi boyunun artması da daha doğru bir proporsiyon sunması açısından iyi olacaktır. Elbette yüksek topuklu kısa çizmelerde de çok şık sonuçlar almak mümkün. Ancak bunu daha çok bacak boyu uzun olanlara tavsiye ederiz. Uzun topuklar ve uzun çizmeler, taytların, opak çorapların ve şortların altında harika görünürler. Eğer etekler ve elbiselerle kombine edecekseniz, tavsiyemiz bacaklarınızı sıkı bir şekilde saran modellerden yana olacaktır. Eteğinizin ya da elbisenizin etek kısmının bol kesimli olması da bacaklarınızı daha ince ve uzun gösterecektir.
İnce topuklu çizmeler
İnce topuklu çizmelerde bazen karşımıza öyle şık tasarımlar çıkar ki, benim diyen abiye ayakkabıdan bile daha şık görünürler. Eğer mini bir gece elbiseniz ya da şortlu bir kombininiz varsa, şık bir geceye katılırken de rahatlıkla giyebilirsiniz. Eğer ince topuklu çizmeleriniz uzun boylu ise, bacağınızı sımsıkı sarıyorsa ve hatta çorap formunda ise mini şortunuzun üzerine alacağınız uzun şifon parçaların içerisinde harika bir görüntü sağlayabilir de. Böyle zamanlarda üzerinize bir kaban ya da palto alacaksanız, tavsiyemiz onun etek boyunun çizmenizin boyunun bittiği yerden daha uzun olması yönünde olur.
Kalın topuklu çizmeler
Günlük giysilerinizle kullanabilirsiniz. ‘Casual’ bir tarz için kullanabilirsiniz. Hatta çiçekli eteklerinizi veya elbiselerinizi snobe etmek için bile kullanabilirsiniz. Kalın topuklu çizmeler kullanım rahatlığı kadar kullanım alanı zenginliği ile de bizi mutlu ediyor. Üstelik kalın topuklu çizmelerin kendi boy seçenekleri de çok. En kısa boydan en uzun boya kadar tüm çizme boylarında kalın topuk, uyumlu ve gayet şık ve güçlü duruyor.
Dolgu topuk çizmeler
Nerede bir dolgu topuk görsek, bize vaat ettiği rahatlık karşısında teslim oluruz. Bu durum topuklu çizmelerde de hiç farklı değil. Hem boyumuzu uzattığımız hem de üzerinde rahatça dilediğimiz kadın olabildiğimiz dolgu topuklu çizmelerin, günlük kombinlerimizde her zaman yeri var.
Spor tabanlı çizmeler
Teknik olarak topuklu çizme kategorisinde karşımıza çıkan bu çizmeler, kalın topuklu çizmelerle epeyce benzerlik gösteriyorlar. Bu bakımdan onların da tıpkı kalın topuklu çizmeler gibi rahat ve kullanım alanı hayli geniş ürünler olduklarını söyleyebiliriz. Ayrıca bir de şunu ekleyebiliriz. Spor tabanlı topuklu çizmeler son derece genç kombinlerin çizmeleri olarak daha etkin bir görünüme sahipler. O güçlü tabanları ile çılgın kombinlere kusursuz bir şekilde uyum sağlıyorlar. Aynı zamanda salaş tarz için de biçilmiş kaftan olduklarını söylesek, yanlış söylemiş olmayız.