Kişisel verileriniz, ninewest.com.tr hizmetlerinin daha iyi bir şekilde sunulması için mevzuata uygun bir şekilde toplanıp işlenir. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.X
Uncached Tracking Data:
user_anonymoustrue
user_authenticatedfalse
user_registeredfalse
customer_idbdRIck2K98g63WHjaohKxN5bEW
loyalty_statusnoloyalty
customer_email
campaign_id
Nine West divider
Nine West / SANDALET / TOPUKLU SANDALET
Sırala:

Topuklu Sandalet Modelleri | Yazlık Topuklu Ayakkabı

LACİVERT GERÇEK SÜET NWGONDOLA Sandalet

NWGONDOLA Topuklu Sandalet

189,00TL 629,00TL
Nine West
SİYAH GERÇEK NUBUK NWGONDOLA10 Sandalet VİZON GERÇEK NUBUK NWGONDOLA10 Sandalet

NWGONDOLA10 Topuklu Sandalet

189,00TL 629,00TL
Nine West
SİYAH SUNİ DERİ NW7TADEO3 Sandalet

NW7TADEO3 Topuklu Sandalet

199,00TL 629,00TL
Nine West
NATÜREL KUMAŞ NW7TADEO2 Sandalet

NW7TADEO2 Topuklu Sandalet

199,00TL 629,00TL
Nine West
NATÜREL SENTETİK NW7LESIA3 Sandalet SİYAH SENTETİK NW7LESIA3 Sandalet

NW7LESIA3 Topuklu Sandalet

199,00TL 629,00TL
Nine West
VİZON KUMAŞ NW7GABRONIC2 Sandalet SİYAH KUMAŞ NW7GABRONIC2 Sandalet

NW7GABRONIC2 Topuklu Sandalet

199,00TL 629,00TL
Nine West
SU YEŞİLİ GERÇEK SÜET NW7LUCYME Sandalet

NW7LUCYME Topuklu Sandalet

199,00TL 629,00TL
Nine West
NATÜREL GERÇEK DERİ NW7LUCYME Sandalet SİYAH GERÇEK DERİ NW7LUCYME Sandalet

NW7LUCYME Topuklu Sandalet

199,00TL - 229,00TL 629,00TL
Nine West
SU YEŞİLİ GERÇEK SÜET NWPRUCE Sandalet TABA SÜET NWPRUCE Sandalet KIRMIZI SÜET NWPRUCE Sandalet

NWPRUCE Topuklu Sandalet

199,00TL - 299,00TL 629,00TL
Nine West
KIRMIZI KUMAŞ NW7GALLETTO2 Sandalet LACİVERT KUMAŞ NW7GALLETTO2 Sandalet

NW7GALLETTO2 Topuklu Sandalet

199,00TL 629,00TL
Nine West
NATÜREL SUNİ DERİ GARETH3O Sandalet SİYAH SUNİ DERİ GARETH3O Sandalet

GARETH3O Topuklu Sandalet

199,00TL 629,00TL
Nine West
NATÜREL SUNİ DERİ LUCIAN3O Sandalet

LUCIAN3O Topuklu Sandalet

199,00TL 629,00TL
Nine West
SİYAH SUNİ DERİ NW7GALLETTO3 Sandalet

NW7GALLETTO3 Topuklu Sandalet

199,00TL 629,00TL
Nine West
EKRU SUNİ DERİ PINT3O Sandalet SİYAH SUNİ DERİ PINT3O Sandalet

PINT3O Topuklu Sandalet

199,00TL 629,00TL
Nine West
TABA GERÇEK DERİ NWMATTEO Sandalet SİYAH GERÇEK DERİ NWMATTEO Sandalet

NWMATTEO Topuklu Sandalet

199,00TL 699,00TL
Nine West
NATÜREL GERÇEK DERİ NWIDRINA Sandalet

NWIDRINA Topuklu Sandalet

199,00TL 629,00TL
Nine West
SİYAH GERÇEK DERİ NWGURL Sandalet TABA GERÇEK DERİ NWGURL Sandalet

NWGURL Topuklu Sandalet

199,00TL 629,00TL
Nine West
GRİ GERÇEK SÜET NWGURL Sandalet NATÜREL GERÇEK SÜET NWGURL Sandalet

NWGURL Topuklu Sandalet

199,00TL 629,00TL
Nine West
KIRMIZI KUMAŞ GARETH2O Sandalet

GARETH2O Topuklu Sandalet

199,00TL 629,00TL
Nine West
NATÜREL GERÇEK DERİ NWLEISA Sandalet SİYAH GERÇEK DERİ NWLEISA Sandalet

NWLEISA Topuklu Sandalet

199,00TL 629,00TL
Nine West
SİYAH KUMAŞ NWPRUCE7 Sandalet

NWPRUCE7 Topuklu Sandalet

199,00TL 629,00TL
Nine West
LACİVERT GERÇEK SÜET NWFORLI Sandalet LİLA GERÇEK SÜET NWFORLI Sandalet

NWFORLI Topuklu Sandalet

209,00TL 699,00TL
Nine West
NATÜREL GERÇEK DERİ NWFORLI Sandalet SİYAH GERÇEK DERİ NWFORLI Sandalet

NWFORLI Topuklu Sandalet

209,00TL 699,00TL
Nine West
BEYAZ GERÇEK DERİ NWFORLI Sandalet

NWFORLI Topuklu Sandalet

209,00TL 699,00TL
Nine West

Topuklu Rahatlık

Topuklu sandaletler yaz aylarının alameti farikası değilse, nedir? Hava sıcak, evde oturmak istemiyoruz, gidecek yer çok, yetişecek etkinlik bol, e bir taraftan da hava sıcak diye istisna yapmaya hiç niyeti olmayan iş hayatı… Her şeye yetişeceğiz ve her şeye yetişirken de şık olacağız, rahat olacağız, sağlıklı olacağız, terlemeyeceğiz. Ama hayat her şeyi bir arada sunmuyor. Bazı şeylerden fedakarlık etmek, istekleri sınırlamak lazım…derse biri size, inanmayın! Topuklu sandaletler tüm istediklerimizi bir arada elde edebileceğimizin elle tutulur gözle görülür ispatı. İster gece, ister gündüz, ister abiye giyimde ister iş ortamında, ister mütevazı ister yüksek topuk boylarında, çeşit çeşit, şık ve rahatlıktan taviz vermeyen topuklu sandalet modelleri, hayatı dolu dolu yaşamak isteyen tüm kadınların olmazsa olmazı. Peki bu kadar sevilen bu ayakkabı çeşidini giyerken nelere dikkat etmek lazım? Gelin kısaca temel noktalara göz atalım.
Nasıl Giyelim?
Topuklu sandaletimizi seçerken göz önünde bulundurmamız gereken ilk etken, ne kadar süre giyeceğimizdir. Eğer uzun süre yürüyeceğiniz hareketli bir gün ise, alçak topuklu ya da dolgu topuklu modelleri tercih edebilirsiniz. Ayakkabınız ayağınızda uzun süre kalacaksa, gündüz saatlerinde ve açık havada kullanacaksanız, çok fazla terlemeye ve kokuya maruz kalmamak için mümkün olduğunda açık ve gerçek deriden yapılmış modelleri tercih etmekte fayda var. Günü klimalı bir ofis ortamında geçirecekseniz daha kapalı modelleri kullanmanızda sakınca olmaz.
Topuklu sandalet her ne kadar rahat bir ayakkabı çeşidi ise de, sonuçta bir topuklu ayakkabıdır ve uygun modeli seçmediğiniz takdirde size rahatsız edecektir. Ayakkabınızın ön tarafında bant varsa, uzun süre ayakta durduğunuzda ayaklarınıza baskı yapmayacak alana sahip olduğundan emin olun. Bantların ayaklarınızı çok sıkmaması kadar, çok geniş olmamasına dikkat etmek gerekir. Çok geniş bantlar, bir de topuk boyu yüksek ise, ayağınızın öne doğru kaymasına yol açar yürümenizde problem yaratır.
Sandalet denince aklımıza daha çok rahatlık, günlük veya spor tarzlar gelir ama aslında sandaletler tarz konusunda abiyeye kadar uzanan bir çeşitlilik içerir. Bu yüzden karar verirken sandalet olarak genel bir kategori altında değerlendirmemek ve her ayakkabıyı tekil olarak ele almak gerekir. Örneğin, sivri topuklu ve bilekten atkılı bir topuklu sandalet sandaleti yaz aylarından abiye kıyafetinizi tamamlamak üzere kullanabilirsiniz fakat aynı ayakkabıyı gündelik kullanım için değerlendirmek ne tarz olarak, ne rahatlık olarak uygun olmayacaktır. Topuk stili belki de sandaletin kullanım alanını en çok belirleyen detayıdır. Günlük kullanım için, dolgu veya kalın topuklar daha uygun iken, yaz gecelerinde eğlence ortamlarına giderken ince veya sivri topuklar tercih edilebilir.
Sandaletler çalışma ortamında giyilmeye başlayalı uzun zaman oluyor. Çok da iyi oluyor, çünkü bütün bir yazı kapalı ayakkabılarla geçirmek pek de keyifli olmazdı. Topuklu sandaletler, spor şık bir tarz yaratmak ya da formal giyim tarzını bütünlemek için çok şık alternatifler sunuyor. Fakat sandaletleri ofis ortamından giyerken akıldan çıkarılmaması gereken bir kural halen geçerli. İş ortamında, ayağınızı tamamen açıkta bırakacak ayakkabıların giyilmesi profesyonel giyim kurullarına aykırıdır.  Doğrusu, ayak parmaklarınızın açıkta olmamasıdır. Yoğunluklu olarak ofis ortamında kullanacağınız sandaletlerin nispeten kapalı modeller olmasına özen gösterin.
Sandalet için en ideal malzeme deridir. Deri, ayağın nefes almasına izin verdiği için ayağınızın terlemeyi önler. Rahatlığı ile sizi, koku yapmaması ile çevrenizdekileri memnun eder. Suni malzemelerden yapılan sandaletleri kesinlikle kullanmayın demiyoruz fakat bu durumda mutlaka malzemenin özellikleri hakkında bilgi almaya çalışın. Sıcak havada üreyen bakteriler ve nem, ayakların kabusu mantar oluşumu için adeta davetiyedir. Sandalet seçimini, dış görünüm kadar ayak sağlığı kriterini de göz önünde bulundurarak yapın.
Topuklu sandaletleri çorapsız giydiğimiz için, özellikle uzun topukluları kullandığınızda  tabanda sürtünmeye yol açarak rahatsızlık verebilir. Ayakkabılarınızı ilk aldığınızda veya uzun kullanacağınız günlerden önce evde ya da daha kısa mesafelerde mutlaka deneyin. Eğer ufak da olsa bir rahatsızlık hissederseniz tabanını ayak pedleri ile destekleyin.Tüm açık ayakkabılarda geçerli olan ayak bakım kuralları topuklu sandaletlerde de önemli, hatta biraz daha önemlidir. Belki düz tabanlı bir sandalet giydiğinizde daha spor ve salaş bir tarzı tercih edebilir, ayaklarınızda temizlik dışından kozmetik bakımdan uzak durabilirsiniz. Ama topuklu sandalet için yaklaşım biraz daha farklı olmalıdır. Sonuçta topuklu sandaleti rahat olmanın yanında daha şık ve alımlı gözükebilmek için kullanıyoruz; bakımsız ayak ve tırnaklarla başladığımız işi yarım bırakmak istemeyiz. Düzenli olarak pedikür yaptırmak, ayaklarımızı ve özellikle topuklarımızı düzenli olarak nemlendirmek gereklidir. Yaz aylarında haftada bir topuklara ve ayağın bantlarla baskılanan bölümlerine ayak peeling’i yapmak nasır oluşumunu önleyici önemli bir tedbir. Size ayak bakımı ve sandalet ile ilgili iki ipucu verelim. Birincisi, kremlemeyi ayağınıza sandaletlerinizi kullanmadan en az 1 saat önce uygulayın, aksi takdirde yürürken kayma hissetmeniz çok büyük olasılık. İkincisi de, pedikür sonrası kullanacağınız oje renkleri. Eğer her gün açık sandalet kullanıyorsanız, çok renkli ojeler kullanmak ayakkabı renginize uyum sağlamak açısından problem yaratabilir. Nötr renklere ağırlık vermeniz, uyumlu görünümler yaratmanız açısından kolaylık sağlayacaktır.
Topuklu sandalet kullanırken, sandalet türü ayakkabıların özünde gündelik ve spor bir duruşu olduğunu unutmayın. Bu durum ayakkabının rengi, desenleri ve aksesuarları hakkında iddialı ve yaratıcı olmanız için açık bir fırsat. Örneğin, kırmızı bir stiletto düşünün; çok ağır ve iddialı değil mi? Veya dore abiye bir ayakkabıyı arkadaşınızla kafede buluşurken giymeyi pek düşünmezsiniz. Fakat sandalet ayakkabılar doğasından kaynaklı dengeleyici bir tarza sahiptir. Taşlarla, metallerle detaylandırılmış, canlı renkler, desenler ve simlerle hareketlendirilmiş topuklu sandaletleri giyerek yaz aylarının tadını çıkarabilir, hiç abartılı durmadan yaratıcılığın ve çeşitliliğin zevkine varabilirsiniz.